Siedemdziesięciu wykonawców będzie kolędować na zamku

0

Jedna z młodszych śląskich szkół muzycznych zaprezentuje się na raciborskim zamku. 20 stycznia z koncertem "Idę do Ciebie mój mały Jezu" wystąpią uczniowie i nauczyciele szkoły z Rydułtów.

 

- reklama -

 

 

Szkoła muzyczna I stopnia im. Pawła Świętego w Rydułtowach istnieje od 1999 r. Powstała z inicjatywy Anny i Grzegorza Urbańczyków, doskonale wpisując się w lukę kształcenia artystycznego w tym mieście. – Edukacja artystyczna nie zamyka się tylko w ramach zajęć szkolnych. Staramy się aktywizować całą społeczność Rydułtów poprzez organizację licznych koncertów, audycji muzycznych dla szkół i przedszkoli, współpracując z licznymi organizacjami działającymi na terenie miasta i poza jego granicami. Jedną z takich inicjatyw jest organizacja corocznego koncertu kolędowego. Tegoroczny, zatytułowany Idę do Ciebie mały Jezu przepełniony został bogactwem treści i stylów muzycznych, począwszy od tradycyjnych polskich kolęd przez muzykę rozrywkową o tematyce świątecznej i zimowej, aż po muzykę filmową. To zimowo-kolędowe widowisko gromadzi na scenie prawie 70 wykonawców – uczniów klasy skrzypiec, fletu, gitary, fortepianu, wokalu a także gitary elektrycznej i perkusji. Zaangażowane zostały także maluchy przedszkola Pod Nutką, uczęszczające na zajęcia muzyczne prowadzone przez nauczycieli szkoły. Scenariusz proponowanego koncertu został opracowany w bardzo ciekawy muzycznie i bogaty treściowo spektakl, zaspokajający gusta nawet najbardziej wymagającego słuchacza.

 

– Szkoła odpowiedziała na zaproszenie z Zamku Piastowskiego, który – poza wystawami – organizuje również liczne koncerty,  pod wspólną nazwą Musica Cantuaris. Nazwa nawiązuje do patrona kaplicy zamkowej, św. Tomasza Becketa z Canterbury. W kaplicy rozbrzmiewał niegdyś śpiew i projekt Musica Cantuaris ma nawiązywać do dawnych tradycji. Zamek jest otwarty na wszelkie podobne inicjatywy i mam nadzieję, że wkrótce zaprezentuje kolejnych, ciekawych wykonawców – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

 

Występ rozpocznie się o godz. 15.00.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here