Gminy stworzyły grupę, by taniej kupić energię elektryczną

Gminy Nędza, Krzanowice oraz Rudnik stworzyły grupę, by oszczędzić na zakupie energii elektrycznej. Niedługo rozpisany zostanie przetarg, a cena którą wspólnie wynegocjują gminy będzie obowiązywała przez 2 lata.

Każda jednostka samorządowa ponosi ogromne koszty związane z zakupem energii elektrycznej na własne potrzeby oraz podległych jej instytucji. Ciekawym sposobem na zmniejszenie wydatków w tym zakresie jest tworzenie grup zakupowych, których głównym celem jest wspólne dokonywanie zakupów energii elektrycznej. Na terenie powiatu raciborskiego właśnie powstała pierwsza tego typu grupa. Gminy Nędza, Krzanowice oraz Rudnik zrzeszyły się po to, by wspólnie przeprowadzić przetarg na dostawę energii elektrycznej. Stworzenie grupy zakupowej pozwoli wynegocjować im korzystniejsze warunki umowy. – Rozpisany zostanie jeden przetarg na większą ilość energii elektrycznej. Firma będzie mogła zejść z ceny – tłumaczy wójt gminy Nędza, Anna Iskała. Jak oszacowano, w gminie Nędza oszczędności w ciągu dwóch lat mogą sięgnąć nawet 120 tys. zł. Podobne kwoty, dzięki sojuszowi gminnemu, zostaną w budżetach pozostałych dwóch gmin.

- reklama -

 

 Przetarg na dostawę energii rozpisany zostanie po tym, jak wszystkie gminy podejmą
w tej sprawie uchwały. Rada gminy Nędza jednogłośnie
wyraziła wolę wstąpienia do grupy zakupowej.

 

Tworzenie grup zakupowych jest coraz bardziej popularne. Gminy narzekają na brak środków w budżecie, a to jest jeden ze sposobów na zmniejszenie wydatków. Dziwi więc fakt, że do grupy zakupowej nie przystąpiło więcej gmin. Jak tłumaczy wójt, Anna Iskała nikt więcej nie był zainteresowany przystąpieniem do grupy. – Początkowo zainteresowanych było kilka gmin z województwa opolskiego, ale ostatecznie zostały tylko Krzanowice i Rudnik – dodaje wójt Iskała. Każdej grupie potrzebny jest lider. W tym przypadku została nim gmina Nędza. To właśnie tam prowadzona będzie wszelka dokumentacja. – Mimo tego, że przetarg organizujemy wspólnie to każda gmina osobno podpisze umowę z firmą. Cena, którą wynegocjujemy będzie obowiązywała przez dwa lata – dodaje wójt Iskała.

/p/

 

 

 Przetarg na dostawę energii rozpisany zostanie po tym, jak wszystkie gminy podejmą w tej sprawie uchwały. Rada gminy Nędza jednogłośnie wyraziła wolę wstąpienia do grupy zakupowej.
 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj