Radny domaga się transmisji live z sesji miasta i powiatu

11

Dziennikarze nierzadko nierzetelnie relacjonują, więc mieszkańcy nie mają pełnego poglądu, czym podczas sesji zajmują się radni na których głosowali. Zaradzić temu może bezpośrednia transmisja obrad, o co apeluje Robert Myśliwy.

Interpelacja radnego Roberta Myśliwego do prezydenta Mirosława Lenka złożona podczas lutowej sesji rady miasta.

- reklama -

 

Proszę o rozważenie możliwości pełnej internetowej transmisji w czasie rzeczywistym, we współpracy z lokalnymi firmami oraz podmiotami medialnymi, sesji rady miasta. Mieszkańcy Raciborza powinni mieć możliwość – bez, nierzadko wysoce niedoskonałego, pośrednictwa dziennikarzy – poznania i samodzielnej oceny swoich przedstawicieli w gminnym oraz powiatowym samorządzie. Znikomy poziom wiedzy na temat specyfiki naszej pracy pogłębia stereotypy i zniechęca do aktywności społecznej nie tylko wybranych, ale i wybierających.

 

Transmisje obrad rady miasta miałyby zatem wymiar nie tylko edukacyjny, ale przede wszystkim obywatelski. Byłyby urzeczywistnieniem idei kontroli społecznej suwerena nad jego reprezentantami – nie tylko w akcie wyborczym, ale niejako na co dzień. Proszę Pana Prezydenta o przychylne potraktowanie propozycji, która w dłuższej perspektywie powinna przyczynić się do podniesienia poziomu świadomości społecznej i politycznej mieszkańców naszego miasta. To wartość, z której w przyszłości wszyscy możemy skorzystać, podejmując wspólny trud budowy społeczeństwa obywatelskiego.

 

/ps/

- reklama -

11 KOMENTARZE

 1. Może mylę się, ale podejrzewam, że oglądalność nie byłaby większa niż 100… (po kilku pierwszych „odcinkach”). Idea wydaje się słuszna, często tak jest z ideami, tylko czy to rzeczywiście potrzebne i opłacalne? Z całym szacunkiem dla Panów radnych, ale gros mieszkańców Raciborza w ogóle nie interesuje się tym co Panowie robicie dopóki nie wchodzicie z butami na ich podwórko.

 2. Do transmisji proponuję włączyć funkcję audiotele, dzięki której mieszkańcy SMS-em będą mogli co miesiąc nominować któregoś z rajców do opuszczenia Domu Wielkiego Brata…

 3. o ile się nie mylę, są otwarte dla … „Ludu pracującego miast i wsi ” …
  A w necie dużo ciekawsze byłyby ,,rozmowy zakulisowe,, … z ukrytej kamerki !

 4. [quote]Do transmisji proponuję włączyć funkcję audiotele, dzięki której mieszkańcy SMS-em będą mogli co miesiąc nominować któregoś z rajców do opuszczenia Domu Wielkiego Brata…[/quote]
  w cenie … 2,60 pln PLUS …VAT !
  Kto da więcej ?

 5. Wawa na prezydenta! I co niby takie transmisje mają zmienić? Tu się wytnie, tam zawiesi program, tam zrzuci odpowiedzialność na złe połączenie i władza i tak zostanie pod bezpiecznymi skrzydłami raciborskich lizodupów. wawa na prezydenta!

 6. waw robi biznes w oparciu o układ który obecnie panuje – przetargi, zlecenia, gazeta utrzymuje sie dzieki zleceniom ze starostwa … Wybor wawa na prezydenta to kontunuacja tych samych przekretów co teraz bo tylko stołki wymienią.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here