Do jakiego pojemnika wyrzucać pampersy? Czy stłuczone talerze można wyrzucić do worka na szkło? Czy jedzenie to odpad zmieszany? – tego typu pytania padły podczas sesji rady gminy Nędza.
Radni z Nędzy na ostatniej sesji przyjęli regulamin zachowania czystości na terenie gminy. Najwięcej dyskusji wywołał popiół. Radni zastanawiali się nad tym, czy nie umieścić w regulaminie zapisu, aby popiół wyrzucać oddzielnie. Do tej pory można go było wrzucać do pojemnika na odpady zmieszane. – Jeśli umieścimy taki zapis w regulaminie to mieszkańcy będą musieli mieć osobny pojemnik tylko na popiół. Nie róbmy sobie problemu – mówił przewodniczący rady gminy Gerard Przybyła. Długo dyskutowano na ten temat. Ostatecznie jednak radni doszli do porozumienia i uznali, że nie jest to zbyt dobry pomysł.
Przy okazji tego tematu nawiązała się dyskusja, dotycząca systemu segregacji odpadów. Radni z materiałami do sesji otrzymali bowiem ulotki z listą śmieci i z pojemnikami do których należy je wyrzucać. W stronę sekretarz gminy Nędza oraz wójt gminy padły pytania, dotyczące tego, do jakich pojemników powinno się wyrzucać zużyte pampersy, stłuczone talerze czy resztki jedzenia. Wójt i sekretarz gminy wyraziły zdziwienie faktem, że radni pytają o coś co od dawna funkcjonuje na terenie gminy. – Nic się nie zmieniło w temacie segregacji – mówiła wójt gminy Anna Iskała, która wraz z panią sekretarz rozwiały wszelkie wątpliwości radnych w tym temacie. Zapowiedziano także, że firma która od lipca będzie zajmowała się gospodarką odpadami na terenie gminy, dostanie zlecenie na wykonanie ulotki informacyjnej na temat segregacji.
/p/
————————————————
Polecamy również:
Radni pytają: co dalej z mostem w Ciechowicach?
Radni gminy Nędza wrócili do tematu odbudowy mostu w Ciechowicach. Radni pytali, obecnego na sesji posła Henryka Siedlaczka, o to czy inwestycja ta będzie realizowana przy okazji budowy zbiornika Racibórz Dolny.
Chciał podrzucić gminie kukułcze jajo
Sprzedał działki budowlane, a prowadzące do nich drogi chciał przekazać gminie. Władze gminy już na początku musiałaby jednak wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych na ich remont, gdyż drogi nie były nawet utwardzone.
Paserstwo i handel narkotykami w ośrodkach wychowawczych
Komisariat policji w Kuźni Raciborskiej w ciągu ostatniego roku odnotował spadek przestępczości na terenie gmin, na których działa. Poważnym problemem jest jednak przestępczość nieletnich w Kuźni Raciborskiej.