Sukcesy G-5 w XX Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”

Uczennice Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu laureatkami województwa śląskiego w XX Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”Praca multimedialna uczennic Gimnazjum Nr 5 im Jana Pawła II w Raciborzu została doceniona przez Jury w eliminacjach wojewódzkich XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Drugie miejsce w województwie śląskim w kategorii prac multimedialnych zdobyły uczennice kl. III: Dżesika Szymańska, Olga Fedyszyn i Magdalena Pietraszko za pracę „Droga ku zapomnieniu”.


Praca uczennic dotyczy cmentarza ewangelickiego w Raciborzu. Uczennice zbierały materiały i komponowały pracę w ciągu dłuższego okresu czasu. Penetrowały teren i zdobywały informacje,często w soboty i niedziele.


Uczniowie Gimnazjum Nr 5 już od 11 lat co roku biorą udział w konkursie, który propaguje wiedzę o własnym regionie i poszukiwanie ciekawych miejsc, faktów i ludzi w swoim miejscu zamieszkania. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” jest konkursem dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.


Gala wręczenia nagród odbędzie się 19.04.2013 w Mikołowie na Sośniej Górze.
Opiekunem uczennic jest Róża Szramek, nauczycielka geografii w Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here