Racibórz i J. Ostrowski na antenie radiowej „Trójki”

O sensei'u J. Ostrowski i prowadzonym przezeń kursie samoobrony dla kobiet usłyszy cała Polska. Wszystko za sprawą  Doroty Bonieckiej – Górny,  dziennikarki Polskiego Radia, która przez trzy dni gościła w Raciborzu. W swoich reportażach radiowych Dorota Boniecka – Górny (dziennikarka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) stara się dzielić ze słuchaczami fascynacją różnorodnością ludzkich losów. O Raciborskim Ośrodku Aikido i sensei'u Jacku Ostrowskim dowiedziała się dzięki słuchaczce radia i pracowniczce Adventure Media Annie Kozie. Temat wydał jej się na tyle interesujący, że postanowiła na własne oczy zobaczyć Racibórz, porozmawiać z J. Ostrowskim i przyjrzeć się z bliska zajęciom samoobrony dla kobiet.

– Trzeba pokazywać właśnie takich zwykłych ludzi, nie gwiazdy, gdyż to właśnie oni, w przeciwieństwie do celebrytów, mają moim zdaniem o wiele więcej ciekawego do powiedzenia – wyjaśniła w rozmowie z nami dziennikarka.

- reklama -
Racibórz przypadł do gustu Dorocie Bonieckiej  – Górny – spokojny, zamieszkały przez otwartych ludzi, wyróżniający się dobrą kuchnią i licznymi zabytkami, spośród których szczególnie wrażenie wywarły kościoły i zamek.
Dodatkowym atutem miasta i regionu jest jego trudna, często tragiczna, ale zawsze niezwykle bogata historia, z której w polu zainteresowań dziennikarki na szczególnym miejscu plasują się plebiscyty, powstania śląskie, a także tragedia II wojny światowej i sprowadzone przez bezpiekę na tych polskich mieszkańców Śląska, którzy podpisali volkslistę, konsekwencje. – A przecież dla zachowania polskiego żywiołu na Górnym Śląsku zachęcał ich do tego rząd polski we Francji i Anglii, a także hierarchia kościelna – mówi D. Boniecka – Górny.

Do ogólnopolskich mediów Racibórz trafia z reguły przy okazji spraw kontrowersyjnych i aferalnych (niegdysiejszy "chrzest" pierwszaków w II L.O, afera w schronisku dla zwierząt) lub też przy okazji kataklizmów powodziowych, czy Rafako. Wyjątkiem był grudniowy presstour dziennikarzy, po którym na portalu onet.pl ukazała się seria zachwalających miasto artykułów, jednakże wówczas dziennikarzy do miasta przyciągnęło "zwyczajne" zlecenie promocyjne. Tym ciekawszym jest przykład Doroty Bonieckiej – Górny, którą do Raciborza przyciągnęła historia "zwykłego", ale jakże ciekawego człowieka…

Reportaż o Jacku Ostrowskim, Raciborskim Ośrodku Aikido i zajęciach samoobrony dla kobiet będzie można usłyszeć na antenie "Trójki" 25 kwietnia o godz. 18:15.

Dorota Boniecka – Górny jest absolwentką Wydziału Filozofii na ATK. W Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego radia pracuje od 2004 roku. Wcześniej pracowała w Radiu Plus Warszawa Praga, Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia "Radio dla Ciebie" oraz w Programie 4 Polskiego Radia.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Atak w ciemnościach… Jak się zachować?

Atakujący w ciemności napastnicy, szarpanina, próba obrony, strach, adrenalina i mrożące krew w żyłach krzyki – tak wyglądały ubiegłotygodniowe zajęcia z samoobrony dla kobiet. Samoobrona dla kobiet – Racibórz – zdjęcia.

W piwnicy też trzeba umieć się obronić

Trzech napastników, kobieta  krzyczy, kopie, szarpie się i uwalnia się. Opuszcza ciemny korytarz. Otwiera drzwi, a tam… kolejni napastnicy. Początek filmu grozy? Nie, to „tylko” ćwiczenia z samoobrony dla pań.

Półmetek kursu samoobrony dla raciborzanek

Uczestniczki zajęć robią znakomite postępy. Wkrótce panie będą trenowały samoobronę w niebezpiecznych miejscach i wezmą udział w scenkach sytuacyjnych. Samoobrona dla kobiet – zdjęcia.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

———————————————————————————————————————

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj