Królik w domu: żywienie w zgodzie z naturą

Króliczkowi do szczęścia wystarczyłyby: trawa, siano, zioła, owoce i warzywa oraz gałązki drzew, ponieważ właśnie tym żywiłby się na wolności. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej dla niego karmy.

Wielu właścicieli sklepów zoologicznych nie wyobraża sobie funkcjonowania bez, choćby podstawowego, zasobu zwierząt domowych w swojej ofercie. Do jednych z najbardziej pożądanych należą króliczki, popularnie nazywane miniaturowymi – choć często owe „miniaturki” okazują się być docelowo sporymi okazami. Niemniej jednak – bez względu na to czy mamy do czynienia z typowym mikro-króliczkiem, czy z tzw. „barankiem” rodem z belgijskich olbrzymów – każdy właściciel takiego uszatego stworzonka, musi zadać sobie podstawowe pytanie: czym karmić swojego podopiecznego?

Pamiętając o tym, że królik nie jest gryzoniem lecz przeżuwaczem, warto przed wyborem karmy w sklepie zoologicznym zastanowić się nad jej składem. Właściwie króliczkowi do szczęścia wystarczyłyby: trawa, siano, zioła, owoce i warzywa oraz gałązki drzew, ponieważ właśnie tym żywiłby się na wolności. Ale… Bardzo ważne znaczenie ma to, skąd pochodzą wyżej wymienione składniki. Świeża trawa lub zioła, zbierane samodzielnie, mogą zawierać ślady nawozów, kropelki paliwa użytego w kosiarce, spaliny z samochodów oraz odchody zwierząt (szczególności psów). Owoce i warzywa ze sklepów, pochodzą z różnych źródeł i tak naprawdę nie mamy wglądu do tego co w nich „siedzi”.

- reklama -

Natomiast do własnych, zdrowych gałązek z drzew nie każdy z nas ma dostęp. Dlatego przy wyborze karmy dla naszego pupila warto analizować jej zawartość właśnie w oparciu o te niezbędne składniki. O ile siano – dobrze wysuszone, zielone i ładnie pachnące, najlepiej z dodatkiem ziół – bez problemu znajdziemy w sklepie zoologicznym, o tyle z karmą – przy tak wielkim wyborze firm i ich produktów – może być już problem. – Osobiście polecam wysokiej jakości karmę dla króliczków firmy Versele-laga CUNI NATURE, którą także karmimy nasze króliczki w sklepie i to już od najwcześniejszych dni życia. W składzie tej karmy znajdą państwo spore ilości warzyw (marchew, czerwony burak, pasternak, pomidory), ziół (np. nagietek), owoców (jabłko, banan, chleb świętojański), oraz bardzo ważny dla zdrowia króliczków błonnik (jukka), co oczywiście przekłada się na lśniącą sierść i świetną przemianę materii. – mówi właścicielka sklepu zoologicznego „IRBIS” w Raciborzu, Marzena Schweigstill.

Zwierzęta mają do dyspozycji także bardzo dobrej jakości sianko – w ilościach bez ograniczeń – oraz oczywiście zawsze świeżą wodę. – Jesteśmy przekonani – i widać to po naszych zwierzętach – że to właśnie ta karma jest najbardziej zbliżona do naturalnego sposobu odżywiania króliczków miniaturowych. Warto w tym miejscu dodać jeszcze, że karmy Versele-lagi z linii NATURE, które oferujemy klientom na wagę, są najszybciej rotującymi ze wszystkich w naszym sklepie – nawet biorąc pod uwagę karmy dla psów i kotów – są więc zawsze świeże i najwyższej jakości – dodaje właścicielka sklepu zoologicznego.

SKLEP ZOOLOGICZNY „IRBIS”
Racibórz, ul. Żorska 1a
CZYNNE
pn-pt 9-18
sob 9-13

www.irbis-sklep.pl

 
/Artykuł sponsorowany/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Akwarium „pod klucz” w sklepie zoologicznym "IRBIS"

Specjalna oferta sklep zoologicznego "IRBIS" pozwala rozpocząć przygodę z akwarystyką w przemyślany i przyjemny sposób. Sekretem dobrego akwarium jest… woda.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here