XIII Eko-wystawa w Pietrowicach Wielkich [WIDEO]

Kolejne edycje eko-wystawy zmieniły oblicze Pietrowic Wielkich. Dziś o gminie mówi się głośno i podaje się ją za wzór, gdy mowa o rozwiązaniu problemów gospodarki ściekowej. Maj obfitował w liczne wydarzenia kulturalno-artystyczne. Na ich tle, jak co roku, wyróżniła się Eko-wystawa w Pietrowicach Wielkich, w której harmonijnie połączono pierwiastki nauki, gospodarki, handlu i rozrywki. Pomimo deszczu, zainteresowanie wystawców i zwiedzających było ogromne, co najlepiej świadczy o marce, którą w ciągu trzynastu lat zdołała sobie wyrobić pietrowicka wystawa.

- reklama -
Z perspektywy czasu można przypuszczać, że gdyby nie pomysł na organizację Eko-wystawy, który zrodził się trzynaście lat temu, dzisiaj gmina nie byłaby tą samą – oprócz wymiernych, choć krótkotrwałych korzyści dla lokalnej gospodarki, związanych z organizacją imprezy, nie do ocenienia pozostają walory edukacyjne przedsięwzięcia, które w długiej perspektywie dały Pietrowicom Wielkim miano jednej z najbardziej ekologicznych gmin w Polsce. Warto podkreślić, że gmina jako jedyna w Europie posiada system przydomowych oczyszczalni ścieków, co stało się możliwe dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czy ogromne inwestycje nastąpiłyby gdyby nie pomysł – trochę szalony, niezwykle śmiały, ale – co najważniejsze – poparty wysiłkiem i determinacją? Trudno dziś o tym wyrokować… Najważniejsze, że Pietrowice Wielkie, raz do roku, stają się gospodarzem wystawy, o której mówi się w całej Polsce. Wystawy, która przynosi trwałe rezultaty zmieniając oblicze raciborszczyzny, w szczególności zaś właśnie gminy Pietrowice Wielkie.

Organizatorami XIII. Eko-wystawy były: Gmina Pietrowice Wielkie, Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Wojewódzkich Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

/żet/

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here