Gimnazjum Nr 5 im Jana Pawła II z wizytą w partnerskiej szkole w Cottbus

W dniach 13-15.06.2013 r. grupa nauczycieli z G5 w składzie dyrektor Dariusz Malinowski, nauczyciel języka niemieckiego i biologii Pani Beata Rubin – Jałowiecka oraz nauczyciel języka niemieckiego Pani Krystyna Cyfka gościła w partnerskiej szkole Paul Werner Schoole w Cottbus (Niemcy).
Partnerstwo pomiędzy szkołami trwa już 11 lat. W tym czasie uczniowie i nauczyciele obydwu szkół brali udział w wielu wzajemnie realizowanych projektach i wymianach. Udział delegacji z Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II miał na celu podpisanie umowy na dalszą współpracę obydwu szkół. W trakcie wizyty dyrektorzy i nauczyciele partnerskich szkół przygotowali wspólny projekt na przyszłoroczną wymianę młodzieży.


W maju 2014 roku uczniowie z Gimnazjum Nr 5 będą gościć w Cottbus, gdzie wspólnie z uczniami z Paul Werner Schoole zrealizują projekt „Wspólne tradycje, walory i podobieństwa Raciborza i Cottbus”. W trakcie realizacji projektu uczniowie z G5 poznają słowiańskie korzenie Cottbus, historię miasta, zabytki, parki i pomniki przyrody oraz wezmą udział w zajęciach integracyjno – językowych. Uczniowie z G5 zapoznają uczniów z Paul Werner Schoole ze śladami kultury niemieckiej na raciborszczyźnie, zabytkami, pomnikami przyrody oraz historią miasta i szkoły. Ponadto uczniowie obydwu szkół będą poszukiwać podobieństw w architekturze i przyrodzie obydwu miast.

Wizyta nauczycieli z Gimnazjum Nr 5 w Cottbus była owocna i zakończyła się wspólnym podpisaniem obustronnej współpracy na kolejne lata.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here