Działania TRUCK: policjanci wystawili 18 mandatów

3

Raciborska drogówka zakończyła działania w ramach akcji "TRUCK". W czasie trwania akcji funkcjonariusze skontrolowali 38 pojazdów. Wyrywkowa kontrola nie raz pociągnęła za sobą mandat, a nawet zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. 17 czerwca na drogach województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego w godzinach od 6:00 do 22:00 prowadzili działania "TRUCK". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu towarów oraz zmniejszenia ilości osób pokrzywdzonych w wypadkach drogowych.

Policyjne działania polegały przede wszystkim na kontroli w zakresie przewożenia ładunków z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów ciężarowych oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Stróże prawa sprawdzali także stan trzeźwości kierujących pojazdami.

- reklama -

W trakcie trwania działań policjanci z raciborskiej drogówki skontrolowali łącznie 38 pojazdów w tym 2 autobusy. Nałożonych zostało 18 mandatów karnych, zatrzymano 12 dowodów rejestracyjnych, skierowano jeden wniosek do sądu, a także pouczono dwóch kierowców.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Kuźnia Raciborska: Siedmiolatek wjechał pod samochód

Jadący rowerem siedmioletni chłopiec wyjechał rowerem zza ogrodzenia wprost pod koła przejeżdżającego ulicą fiata pandy. Zdarzenie miało miejsce w Kuźni Raciborskiej, naprzeciwko komisariatu policji.

TIR utknął pod wiaduktem. Kierowca z obrażeniami

Tuż przed godz. 16.00 pod wiaduktem na ul. Bosackiej utknął ciągnik siodłowy z cysterną na mikołowskich numerach rejestracyjnych. TIR po raz kolejny utknął pod wiaduktem >>> zobacz zdjęcia.

Kolizja na mycie, fiat zderzył się z fordem

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek wieczorem na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, Opawskiej i Bogumińskiej. Fiat uno zderzył się z fordem fiestą >> zobacz zdjęcia

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. jaja

    ja, kontrol i mandat, to oni lubio najbardziej

  2. hmm

    Powinno się tym kierowcom zlecać obowiązkowe badanie wzroku i odebranie prawa jazdy np. na 3 tygodnie. Może wyedt by się nauczyli, ze zakaz to zakaz, a ich cieżarówka nagle sie nie skurczy pod tunelem.

  3. aga

    a może by ten tunel po prostu podnieść?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here