Rozpoczęcie budowy nowych bloków Opolu pozwoliłoby konsorcjum Rafako, Polimeksu-Mostostalu oraz Mostostalu Warszawa kontynuować restrukturyzację. Pytaniem tylko, czy spółki będą potrafiły na tej inwestycji zarobić?
Po podpisaniu w czwartek przez PGE oraz Kompanię Węglową listu intencyjnego o rozbudowie Elektrowni Opole o dwa nowe bloki, serwis branżowy Wirtualny Nowy Przemysł o rentowność inwestycji zapytał Krzysztofa Pado, analityka DM BDM:
Krzysztof Pado wskazał, że średnioterminowo decyzja o realizacji bloków w Opolu jest korzystna dla konsorcjum, które ma je realizować.
– Spółki pozyskają duże zlecenie, co pozwoli w tle kontynuować restrukturyzację. Pytaniem jest, czy w długim terminie kontrakt okaże się rentowny. Spółki wchodzące w skład konsorcjum nigdy nie realizowały samodzielnie tak dużych projektów – powiedział Pado.
Inny z ekspertów wypowiadający się dla wnp za trudność uznał kwestię gwarancji i finansowania konsorcjum.
więcej czytaj w artykule Tomasza Elżbieciaka w serwisie wnp.pl
oprac. /ps/
—————————————————
patrz także:
Tusk: rozbudowa opolskiej elektrowni to strzał w dziesiątkę
W Opolu podpisano list intencyjny o współpracy PGE i Kompanii Węglowej. Obecny na miejscu Donald Tusk podkreślał, dzięki porozumieniu budowa piątego i szóstego bloku tamtejszej elektrowni może ruszyć już latem.
RAFAKO bliżej zwycięstwa w przetargu na budowę bloku w Tuzli
RAFAKO nadal walczy o kawałek wartego 700 mln euro tortu – budowy bloku energetycznego w bośniackiej Tuzli. na budowę bloku energetycznego w Tuzli. W razie zwycięstwa raciborski zakład wykona wyspę kotłową.