Klimat Euro 2012 na Zamku Piastowskim w Raciborzu

2

Na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu można oglądać odlewy makiet stadionów wykonanych przez Grupę PBG na Euro 2012. W uroczystej prezentacji ekspozycji wziął udział dyr. ds. komunikacji w PBG – Jacek Balcer.
Przez dwa tygodnie na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu mieszkańcy raciborszczyzny będą mogli oglądać trzy makiety wybudowanych przez Grupę PBG na Euro2012 stadionów. Pierwsza makieta stadionu stanęła w Poznaniu na 500 dni przed rozpoczęciem Euro 2012. – Dobry odbiór tej ekspozycji sprawił, że pomyśleliśmy o wykonaniu kolejnych – wyjaśnia Jacek Balcer, dyrektor ds. komunikacji w PBG S.A.

– Te makiety pozwalają zobaczyć stadiony w całości tym, którzy nie widzieli go w oryginale, ale przede wszystkim pozwalają je zobaczyć osobom niepełnosprawnym – niewidomym – mówił w czasie otwarcia ekspozycji na Zamku Piastowskim w Raciborzu Jacek Balcer.
Wykonane z brązu makiety stadionów autorstwa artysty rzeźbiarza Romana Kosmali przyjechały do Raciborza na dwa tygodnie. Każdy z miniaturowych, wykonanych w skali 1:500 stadionów waży 150 kg. – Wędrówkę po Polsce zaczynamy właśnie od Raciborza, bo to jest ważne dla nas miejsce na mapie Polski – mówił J. Balcer. Z Raciborza stadiony pojadą do Władysławowa.
- reklama -

Ekspozycja została przygotowana przez Fundację PBG we współpracy z RAFAKO i powiatem raciborskim.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:


Konsorcjum Rafako może wejść na Opole, ale czy tam zarobi?

Rozpoczęcie budowy nowych bloków Opolu pozwoliłoby konsorcjum Rafako, Polimeksu-Mostostalu oraz Mostostalu Warszawa kontynuować restrukturyzację. Pytaniem tylko, czy spółki będą potrafiły na tej inwestycji zarobić?

Noc Kupały na zamku. Wianki popłnęły z nurtem Odry

W sobotni wieczór odbyła się II Zamkowa Noc z Duchami. Zwieńczyła ją inscenizacja Nocy Kupały (zdjęcia) w wykonaniu aktorów z Młodzieżowego Domu Kultury oraz pokaz fire show w wykonaniu wychowanków Zakładu Poprawczego.

Letnia odsłona Musica Cantuaris na zamkowej scenie

Uczniowie Szkoły Muzycznej w Raciborzu wystąpili na scenie Zamku Piastowskiego (zdjęcia). Koncert odbył się w ramach cyklu Musica Cantuaris. – To nasz pierwszy plenerowy koncert – przyznali muzycy.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. makietki na pocieszenie za nerwy i obawy o strate pracy. bezczelnosc

  2. pff

    Oczywiście, w Polsce budują stadiony, a w raciborzu Rafako funduje makiety stadionów. Kpina i zenada!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here