Magik skrzypiec gwiazdą „Piecowiska”. Publiczność oszalała

0

W piątkowe popołudnie, 28 czerwca w Piecach k. Rybnika odbyła się kolejna edycja popularnej imprezy muzycznej pn. "Piecowisko" (relacja wideo). Na scenie zaprezentowało się pięć zespołów, a imprezę zwieńczył Jelonek. >>>Zdjęcia>>>

Do udziału w "Piecowisku" zgłosiło się ponad 40 kapel. Spośród nich wybrano pięć zespołów, które mogły zaprezentować się szerszej publiczności. Wśród nich znalazły się: Helloday z Knurowa, Rise Up z Pszowa, Patafians Masta z Kuźni Raciborskiej, Hajva z Gliwic oraz Alyson Vane z Krakowa.

- reklama -

 

W związku z tym, że "Piecowisko" ma charakter konkursu, trzy z pięciu wyżej wymienionych zespołów – po decyzji jury – otrzymały nagrodę w postaci możliwości występu na dorocznym festiwalu "Magia Rocka", który odbywa się zawsze w ostatni piątek sierpnia w Lyskach.

 

 

Występy kapel oceniało czteroosobowe jury, w skład którego weszli: muzyk Michał Jelonek, Karina i Bartosz Urbanowiczowie oraz dziennikarz lokalnego portalu Szymon Kamczyk. Po długiej naradzie zdecydowano, że na tegorocznej "Magii Rocka" zagrają: Rise Up, Hajva i Alyson Vane.

W trakcie imprezy, organizatorzy podali również skład kapel, które wystąpią pod koniec sierpnia w Lyskach. Prócz wymienionej wyżej trójki, na "magicznej" scenie pojawią się: Kontrust z Austrii, Vader, Riverside oraz Budka Suflera.

 

 

Niekwestionowaną gwiazdą piątkowego wieczoru był natomiast znakomity kompozytor i prawdziwy czarodziej skrzypiec – Jelonek. Mimo niezbyt sprzyjającej aury, na jego koncert przybyło kilkaset osób, którzy doskonale bawili się pod sceną. W trakcie koncertu doszło do drobnego incydentu, podczas którego musiała interweniować ochrona. Na scenę bowiem wdarły się dwie fanki, które po kilku minutach szaleństwa, musiały zostać sprowadzone na dół przez ochroniarzy. Zdarzenie nie miało jednak wielkiego wpływu na przebieg zabawy, ponieważ po krótkiej przerwie publiczność ponownie dała się porwać rytmom płynącym z piecowskiej sceny.

Bartosz Kozina

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here