Azjatyckie lato z Biblioteką: wycieczka do opolskiego ZOO

0

Przemierzali już stepy Mongolii, tajemniczy Iran i Irak, zdobyli górę Ararat a wczoraj stanęli oko w oko z dziką zwierzyną – uczestnicy „Azjatyckiego Lata z biblioteką” odwiedzili opolski Ogród Zoologiczny [FOTO].
W ramach "Azjatyckiego Lata z Biblioteką" dzieci z Raciborza i okolic pojechały na wycieczkę do opolskiego zoo. Zwiedzanie rozpoczęto od zajęć dydaktycznych prowadzonych przez pracowników ZOO, którzy pomogli dzieciom między innymi rozszyfrować oznaczenia na tablicach informacyjnych i zdradzili różnego typu ciekawostki przyrodnicze. Często pomagali także odszukać ukryte pośród bujnej roślinności zwierzęta, na przykład siedzące nad głowami ponocnice w holu małpiarni.

Dzięki specjalnym przeszkleniom i wybiegom zwierzęta były naprawdę na wyciągnięcie ręki – począwszy od zabawnych nieświszczuków, przez towarzyskie lemury (oczywiście z królem Julianem na czele) po groźne pumy, pantery i wilki. Bezpośredni kontakt z oswojonymi zwierzętami dzieci miały w „Mini ZOO”, gdzie mogły pogłaskać króliki, świnki czy owce.Mimo intensywnego marszu, mali podróżnicy bez problemów znaleźli jeszcze energię do szaleństw na placu zabaw.
- reklama -

Polecamy również: Gry logiczne lepsze od komputerowych [WIDEO].
Kolejna azjatycka podróż z biblioteką już w przyszły wtorek (23.07.2013) – tym razem uczestnicy zajęć zapoznają się z orientalną roślinnością Czarodziejskiego Ogrodu!

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Gry logiczne lepsze od komputerowych [WIDEO]

O tym, że gry logiczne mogą dorównać grom komputerowym, przekonały się dzieci i młodzież, która przyszła do biblioteki na Pokaz Planszowych Gier Logicznych – zdjęcia>>>

Azjatyckie lato z Biblioteką: wycieczka na górę Ararat

W ramach Azjatyckiego Lata z Biblioteką dzieci wybrały się w podróż do Armenii i Gruzji. O tamtejszych zwyczajach i sztuce opowiedziała Arcvik Nersesyan. Armenia i Gruzja w raciborskiej bibliotece – zdjęcia>>>

Kazaczok przy samowarze, czyli Rosja w bibliotece

Zapał dzieci do poznawania kultury państw azjatyckich nie opuszcza. Na spotkaniu z Rosją EUREKA! Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży wypełniła się po brzegi. Były matrioszki, tajga i kolej transsyberyjska [ZDJĘCIA].

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here