Cztery zastępy straży pożarnej gasiły pożar w Brzeziu

Silne zadymienie na jednej z ulic Brzezia skłoniło okolicznych mieszkańców do zaalarmowania straży pożarnej, która wkrótce pojawiła się na miejscu. W akcji gaśniczej wzięły cztery zastępy straży pożarnej.Straty sięgają 2 tys. zł.
17 lipca ok. godz. 1:00 straż pożarna interweniowała na ul. Pod lasem w Brzeziu, gdzie zapaliła się słoma. Bezpośredni świadkowie zdarzenia poinformowali nas, że w czasie całej akcji panowało silne zadymienie – nie było widać płomieni.

- reklama -

Pożar sterty słomy w Brzeziu postawił na nogi cztery zastępy straży pożarnej z Raciborza i Brzezia (fot. Czytelnik).
Asp. sztab. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu poinformował nas, że w akcji uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej (2 PSP oraz 2 OSP w Brzeziu). Straty zostały oszacowane na 2 tys. zł.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Ochotnicy z całego regionu rywalizowali nocą w Bolesławiu

Na początku fajerwerki a na koniec tryskający z butelek szampan dla zwycięzców. W Bolesławiu już po raz kolejny odbyły się noce zawody sportowo-pożarnicze (zobacz zdjęcia). W tym roku rozegrano 50 bojówek.

Swąd na Odpoczynkowej postawił na nogi 3 zastępy straży

Mieszkańcy ulic Wileńskiej, Ogrodowej i Odpoczynkowej z niepokojem przyglądali się nocnej akcji straży pożarnej. Mundurowych na nogi postawiło zgłoszenie mieszkańców bloku przy ul. Odpoczynkowej w Raciborzu – zdjęcia>>>

Brzezie i Sudół tryumfują w zawodach o Puchar Prezydenta

Brzezie było gospodarzem tegorocznych miejskich zawodów pożarniczych o puchar prezydenta. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z rywalizacji dziewcząt i chłopców>>> oraz grupy A (mężczyźni)>>>

 

Wielki pożar lasu w Rudach. Gasiło go 200 strażaków [WIDEO]

Około godz. 14.00 w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie wybuchł pożar (zobacz zdjęcia>>). Ogień rozprzestrzenił się w szybkim tempie. Z ogniem walczyli strażacy z Raciborza, Katowic i Rybnika. ZOBACZ WIDEO>>

Pożar w SGL Carbon gasiło kilkadziesiąt jednostek [WIDEO]

Na terenie jednej ze starych hal SGL Carbon w Raciborzu wybuchł pożar. Akcja miała charakter ćwiczebny. Uczestniczyło w niej kilkadziesiąt jednostek PSP, ochotników, a także strażaków z Czech. Pożar w SGL Carbon – zdjęcia.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here