Kuźnia: Remont ul. Świerczewskiego w sierpniu

0

Nie w lipcu, a dopiero w połowie sierpnia mogą rozpocząć się prace remontowe na jednej z głównych dróg na kuźniańskim osiedlu. W czwartek gmina podpisała z wykonawcą stosowną umowę.

Pod koniec czerwca Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej ogłosił przetarg na realizację zadania pn. "Modernizacja drogi gminnej – ul. Świerczewskiego w Kuźni Raciborskiej". Przetarg, do którego przystąpiły cztery firmy, rozstrzygnięto w ubiegłym tygodniu. Ceny, jakie przedstawiły zgłaszające się przedsiębiorstwa wahały się między 207 a 280 tys. zł. – Wybrana została oferta najtańsza, w której wykonawca spełnił wszystkie warunki postawione w procedurze przetargowej – mówi Wojciech Błajda, kierownik wydziału inwestycji w kuźniańskim urzędzie.

- reklama -

 

 

 

 

Prace realizowane będą przez firmę "Transkom" z Jaryszowa (pow. strzelecki, gm. Ujazd w woj. opolskim). Realizacja zadania przewidziana jest na 60 dni i – co bardzo istotne – przy całkowitym zamknięciu modernizowanego odcinka z ruchu. – Pociąga to za sobą konieczność uzyskania przez wykonawcę w starostwie powiatowym stosownego zezwolenia na zmianę trasy kursowania raciborskiego PKS. Ta procedura sprawi, że prace będą mogły się rozpocząć nie wcześniej niż za około 3 tygodnie – dodaje szef referatu inwestycji.

 

 

 

 

Modernizacji podlegać będzie odcinek o długości 130 m (na tyle wystarczy środków finansowych). Rozpocznie się on w miejscu ukończenia prac związanych z modernizacją skrzyżowania ulic Świerczewskiego i Moniuszki, a zakończy na wysokości ogrodzenia terenu Przedszkola nr 2. W zakres prac wejdzie całkowita wymiana podbudowy drogi wraz z nawierzchnią, modernizacja wjazdów na parkingi i skrzyżowań: z odgałęzieniem ul. Świerczewskiego oraz z ul. Bohaterów Westerplatte. Wymienione zostaną ponadto krawężniki (chodnik zostanie tylko odtworzony). Modernizacja zakończy się wykonaniem oznakowania pionowego i poziomego wraz z biało-czerwonym przejściem dla pieszych przy przedszkolu, które zostanie wykonane z masy chemoutwardzalnej.

Bartosz Kozina

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here