Sztafeta z Raciborza niepokonana na Olimpiadzie Młodzieży

2

Triathlonowa sztafeta SMS Racibórz w składzie: Katarzyna Rogacz, Robert Niestrój, Karolina Sznabel i Jan Pacan zdobyła złoty medal podczas rozgrywanej w Rawie Mazowieckiej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W piątek, 26 lipca Katarzyna Rogacz i Jan Pacan okazali się bezkonkurencyjni w zawodach indywidualnych, sięgając po złote medale mistrzostw Polski. Ekipa SMS zdobyła w Rawie Mazowieckiej wszystkie najcenniejsze krążki. – To ogromny i jednocześnie  historyczny sukces naszej dyscypliny – informuje trener Michał Szłapka. Po raz pierwszy podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a było już XIX edycji, zdarza się by trzy złote medale w triathlonie zdobyli uczniowie jednej szkoły – wszyscy medaliści reprezentują SMS Racibórz, jednego klubu – KS AZS AWF Katowice i jednego województwa – śląskiego.

- reklama -

 

 

Sobotnia rywalizacja sztafet była niezwykle zacięta i widowiskowa. Mimo, że nasza drużyna miała w swych szeregach nowo kreowanych mistrzów kraju o końcowe zwycięstwo musiała bardzo mocno powalczyć. Każdy z uczestników zmiany miał do pokonania( 200 metrów w wodzie, 5 km jazdy na rowerze i  1km biegu). Katarzyna Rogacz startowała jako pierwsza i na pierwszym miejscu ukończyła swoją zmianę. Później startowali Robert Niestrój i Karolina Sznabel, a drużyna plasowała się raz na pierwszej, raz na drugiej pozycji.  Na ostatniej zmianie rywalizował Jan Pacan. Już podczas pływania zdołał wypracować kilkusekundową przewagę,  jako pierwszy wyszedł z wody i do samej mety kontrolował sytuację. Medal srebrny wywalczyła sztafeta województwa Wielkopolskiego, a brązowy – Świętokrzyskiego.

Drugi zespół KS AZS AWF Katowice w składzie: Anna Knapik(SMS Racibórz), Piotr Maciejewski, Katarzyna Korczaki i Maksym Pydych zajął 6 miejsce.  W klasyfikacji klubowej zwyciężył KS AZS AWF Katowice. Natomiast w punktacji wojewódzkiej, Śląsk przegrał jedynie z Wielkopolską(większa liczba uczestników stąd więcej punktów) Za sukcesami naszych mistrzów stoi duet trenerski: Ewa Lewandowska –   odpowiedzialna za trening pływacki i Michał Szłapka –  za trening rowerowy i biegowy, który jednocześnie koordynuje całość  w zakresie szkolenia i startów.

 

/sms, p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Brawo

    Brawo, brawo, brawo zawodnicy, brawo SMS !!!

  2. jea!

    SMS zawsze górą. Najlepsza szkoła na świecie!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here