Od września niższe opłaty za przedszkola w gminie Nędza

0

Radni z Nędzy przygotowali się na zmiany, jakie szykuje Rząd w zakresie opłat za przedszkola. Od września rodzice przedszkolaków za dodatkowe godziny pobytu dziecka w przedszkolu na terenie gminy zapłacą mniej niż dotychczas.

W chwili obecnej, jeśli dziecko przebywa w przedszkolu dłużej niż pięć godzin, gminy obciążają rodziców opłatami, których wysokość ustalają same. W Polsce są gminy, które w ogóle nie pobierają opłat z tego tytułu, ale są też takie, gdzie opłata wynosi powyżej 3 zł za godzinę. Ministerstwo Edukacji szykuje zmiany w tym zakresie. Od września w życie ma wejść program przedszkolny, na który Rząd przeznaczy 200 mln zł. Program zakłada, że za każdą dodatkową godzinę pobytu dziecka w przedszkolu rodzice zapłacą tylko 1 zł. Jeśli gmina będzie pobierała większe opłaty to wówczas nie otrzyma dofinansowania z programu.

- reklama -

Na zmiany przygotowała się już gmina Nędza. Do tej pory za dodatkową godzinę rodzice płacili 1,2 zł. – Jeśli chcemy otrzymać dofinansowanie to musimy zmniejszyć opłatę. Na chwilę obecną nie wiadomo ile wyniesie dopłata z programu, ale kto wie, może w przyszłości będziemy mogli sobie pozwolić na to, aby nie pobierać żadnej opłaty od rodziców, oprócz tej za obiady – tłumaczyła radnym podczas ostatniej sesji, wójt gminy Nędza Anna Iskała. Radni podjęli stosowną uchwałę. Oznacza to, że już od września za każdą dodatkową godzinę pobytu dziecka w przedszkolu rodzice zapłacą 1 zł.

Paulina Krupińska

 

 

 

———————————————————————

Polecamy również:

 

Nędza zorganizuje targi ekologiczne z prawdziwego zdarzenia

Piątek będzie dniem, kiedy to z targowiska w Nędzy znikną wszyscy sprzedawcy, a pojawią się gospodarze. Będzie można u nich kupić warzywa, owoce oraz inne wyroby. Jest jeden warunek – mają być całkowicie ekologiczne.

Dyrektor biblioteki przez 6 lat nie płaciła składek do ZUS

Po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w gminnej bibliotece w Nędzy okazało się, że dyrektorka nie opłacała składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z umów zleceń. Teraz gmina musi uregulować należności.

Dlaczego gmina straciła tak cenną działkę?

Wójt Anna Iskała wyjaśnia sprawę przejęcia przez Skarb Państwa działki w Szymocicach. Wojewoda najpierw przekazał działkę na własność gminie Nędza, a później ją odebrał. Jakie były tego powody?

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here