Mieszkaniec skarży się na „hajlowski” gest T. Wojnara

10

– W marcu byłem na sesji i chciałem zadać pytanie… Pan Wojnar, nie wiem jakim prawem, takim gestem "hajlowskim" mnie wyprosił – poskarżył się M. Lenkowi mieszkaniec Raciborza. Co na to prezydent?

Powraca sprawa incydentu, do którego doszło na marcowej sesji Rady Miasta Racibórz. Mieszkaniec Raciborza przyszedł na sesję chcąc dowiedzieć się, gdzie mógłby zapoznać się z dokumentacją i planami budowy zbiornika Racibórz Dolny. – Pan Wojnar, nie wiem jakim prawem, takim gestem "hajlowskim" mnie wyprosił – poskarżył się na spotkaniu z prezydentem Raciborza mieszkaniec i po pięciu miesiącach zadał swoje pytanie.
Prezydent Mirosław Lenk odpowiedział, że o dokumentację budowy zbiornika najpewniej można spytać się Zarządzie Zlewni Górnej Odry w Raciborzu przy ul. Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" 18. – Ja rady nie prowadzę – odniósł się  do skargi pod adresem Tadeusz Wojnara – dlatego nie może odpowiadać za zachowanie przewodniczącego – Ale pan też nie interweniował… – odparł zażenowany sytuacją raciborzanin.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

- reklama -

Budżet obywatelski: władza zmienia zdanie

M. Lenk skłania się ku wydzieleniu z miejskiej kasy budżetu obywatelskiego. Czy to początek kampanii wyborczej? Prezydent zapewnia, że nie, choć istnieje powiedzenie, że nowa kampania zaczyna się dzień po wygranych wyborach…

M. Lenk: My się od Odry broń Boże nie zamierzamy odwracać

Prezydent Raciborza zabrał głos w powracającej debacie na temat budowy kanału Odra – Dunaj. Co M. Lenk sądzi o kanale, jak zapatruje się na gospodarcze wykorzystanie Odry w Raciborzu? Zachęcamy do lektury wywiadu.

Kiedy Wileńska i Warszawska będą przejezdne?

O ile remont ul. Kasprowicza ma się już ku końcowi, o tyle na zakończenie prac budowlanych na ulicach Warszawskiej i Wileńskiej w Raciborzu przyjdzie nam jeszcze poczekać. Zobacz zdjęcia z remontu Warszawskiej i Wileńskiej>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. Udział mieszkańca miasta w sesji miasta powinien określać statut rady. Zazwyczaj mieszkaniec ma prawo do udziału biernego w sesji miasta- przychodzę słucham i siedzę cicho:) W niektórych miastach wyrażają zgodę na czynny udział mieszkańca ale trzeba ,to wcześniej zgłosić by ująć to, w programie posiedzenia. Przewodniczący rady miasta jest gospodarzem sesji i tylko jego dobra wola czy dopuści do glosu czy też nie. Jak określa, to raciborski statu ,redakcja mogłaby się dowiedzieć. A swoją drogą po to wybieraliśmy radnych by oni nas na sesji reprezentowali. Nie wyobrażam sobie by każdy mógł zabierać głos według swojej woli, toż to istny jarmark by powstal, a nie sesja miasta.

  2. wiele razy pisano że Wojnar się zachowuje w stosunku do radnych na sesjach w beszczelny i chamski sposób .To postawa bardzo zbliżona do palikota którego Wojnar zaprosił do Raciborza na swój wstyd chyba.Pokazał wszystkim jakie wartości wyznaje ..

  3. Niepotrzebny artykuł na nieistotny temat. Urzędnicy na ogół są niegrzeczni a jakoś nikt o tym artukułu nie pisze. Ktoś próbuje rozdmuchać zdarzenie bez znaczenia żeby kolejny raz pokazać jaki Wojnar jest zły i jaką krzywdę robi Raciborzanom.

  4. kama, masz racje – przepisy to przepisy i na sesje nie moze sobie kazdy
    ot tak wejsc i zadawac pytan… ale sposob w jaki sie osobe
    niezaznajomiona z tymi przepisami odprawia to juz osobna bajka… mozna to bylo zrobic inaczej a tak czarna legenda trwa… chamstwo i grubianstwo – my sie znamy i rzadzimy, a ty nie i won!

  5. Wojnar aż się prosi by zasadzić mu w dupę solidnego kopniaka. Jak taki prostak potrafi omotać garstkę idiotów, by na niego głosowali przy wyborach? Potem mamy sobiepaństwo buraka i rozpasane jego towarzystwo, które żeruje na publicznej kasie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here