Wnętrze zamkowej kaplicy ponownie otwarta dla zwiedzających

0

Turyści odwiedzający raciborski Zamek Piastowski znów mogą zwiedzać wnętrze kaplicy św. Tomasza Becketa. W jej wnętrzu znajdują się dwie ciekawe wystawy fotograficzne. Zwiedzanie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.

 

- reklama -

Odnowiona z zewnątrz kaplica czeka co prawda na rozpoczęcie prac budowlanych i renowacyjnych wewnątrz, ale zanim to nastąpi turyści mogą przekroczyć próg obiektu i podziwiać doskonałą architekturę gotycką. W opinii znawców, zamkowa świątynia w Raciborzu to najładniejszy tego typu XIII-wieczny obiekt w Polsce, nawiązujący do architektury słynnej paryskiej Sainte-Chapelle, kaplicy grobowej królów francuskich.

– Nasi przewodnicy informują oczywiście o historii kaplicy św. Tomasza Becketa, ale dodatkowo też umieściliśmy tu dwie ciekawe wystawy fotograficzne, użyczone nam przez Muzeum w Raciborzu. Jedna pokazuje Racibórz wczoraj i dziś, druga prezentuje najciekawsze zbiory przy ul. Gimnazjalnej i Chopina. Dodajmy również, że w domu książęcym, na wystawie Tajemnice zamku w Raciborzu, można oglądać anaglify, czyli tzw. zdjęcia 3D z podziemi kaplicy – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Zwiedzanie wnętrza kaplicy nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą. Jej historii można również posłuchać dzięki audioprzewodnikom, które można pożyczyć w zamkowym Punkcie Informacji Turystycznej, czynny jak i cały Zamek Piastowski codziennie od 10.00 do 18.00.

 

/ps/

 

 ————————————————-

 

zobacz także:

 

Zamek Piastowski w Raciborzu: kaplica odzyskuje blask

Zakończył się pierwszy etap remontu kaplicy p.w. św. Tomasza Becketa na zamku w Raciborzu. Koszt przedsięwzięcia? 400 tys. zł. Kaplica ma zostać udostępniona zwiedzającym w 2015 roku.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here