Obchody Dni Patrona i 13. Dni Papieskich w Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu

13 października 2013 roku Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu obchodziło Dni Patrona Szkoły Jana Pawła II oraz włączyło się w 13. Dni Papieskie.
Dzień rozpoczął się uroczystością w auli szkolnej. Młodzież klas pierwszych pod kierunkiem pani Beaty Mróz-Kajstury przygotowała krótki montaż słowno-muzyczny zadedykowany naszemu patronowi Janowi Pawłowi II. Podczas uroczystości głos zabrał pan dyrektor Dariusz Malinowski, który w czasie wystąpienia przypomniał nam wartości, jakie promował nasz patron, nawiązywał do jego zamiłowań, wskazując, że postać Jana Pawła II powinna być nadal autorytetem, zarówno dla uczniów, jak i rodziców i nauczycieli. Wspominając zamiłowanie Jana Pawła II do przyrody i ojcowizny pan dyrektor wręczył dyplomy i nagrody uczniom klas drugich wyróżnionym w szkolnym konkursie na projekt multikosza. Konkurs był przeprowadzony w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”.Po uroczystej akademii udaliśmy się do kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa na mszę świętą odprawianą w intencji uczniów, rodziców i pracowników Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II. Po mszy udaliśmy się na salę gimnastyczną, na której odbywały się pokazy karate prowadzone przez pana Grzegorza Wachowskiego oraz pokazy taneczne zespołu tanecznego „Skaza” pod kierunkiem pani Manueli Krzykały. Na boisku szkolnym odbywało się wiele ciekawych rozgrywek sportowych przygotowanych przez nauczycieli m.in. rzuty do kosza, podnoszenie ciężarów, trafianie piłeczką do celu, bieg na nartach po trawie czy chód na szczudłach.

- reklama -Kulminacją Dni Patrona był mecz towarzyski księża kontra absolwenci szkoły. Przed meczem został odegrany oficjalny hymn reprezentacji Polski na Euro 2012. Mecz przebiegał zgodnie z zasadami fair-play oraz zasadami bezpiecznego kibicowania. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla drużyny absolwentów oraz uroczystym wręczeniem Pucharu Dyrektora Gimnazjum Nr 5 oraz dyplomów dla wszystkich uczestników meczu przez pana dyrektora Dariusza Malinowskiego i proboszcza Kościoła NSPJ księdza Adama Rogalskiego. Po meczu zostały rozstrzygnięte konkurencje uczniowskie. Uczniom oraz rodzicom wręczone zostały nagrody i dyplomy.W trakcie trwania Dni Patrona dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka, gdzie można było nabyć ciasta przygotowane przez rodziców i uczniów, kiełbasę z grilla oraz skorzystać z oferty sklepiku szkolnego.Tegoroczne Dni Patrona cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Po raz kolejny Dni Patrona Jana Pawła II okazały się wspaniałą imprezą integrującą uczniów, nauczycieli, rodziców oraz lokalną społeczność. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!!!

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here