K. Wyszkowski w Raciborzu o grzechu pierworodnym III RP

10

Legendarny działacz opozycji antykomunistycznej Krzysztof Wyszkowski gościł w Raciborzu. Współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych mówił m. in. o problemach III RP oraz filmie A. Wajdy o Lechu Wałęsie.

Klub Gazety Polskiej w Raciborzu zorganizował w dniu 13 października 2013 roku spotkanie z Krzysztofem Wyszkowskim, słynnym współzałożycielem Wolnych Związków Zawodowych na Wybrzeżu, dziennikarzem i działaczem niepodległościowym, współpracownikiem „Gazety Polskiej”.


Krzysztof Wyszkowski mówił w Raciborzu o grzechu pierworodnym III RP, który został popełniony przy Okrągłym Stole i w Magdalence (na zdj. od lewej: Krzysztof Wyszkowski, Marek Rapnicki).
Gość z Sopotu w ożywionej dyskusji z przybyłymi raciborzanami opowiedział o wielu problemach współczesnej Polski, mających swe źródło w grzechu pierworodnym, jakim były uzgodnienia przy Okrągłym Stole oraz w Magdalence, które zapadły w 1989 roku. Jako czołowy uczestnik działań opozycji demokratycznej i świadek wielu wydarzeń odniósł się do licznych przekłamań filmu A. Wajdy o Lechu Wałęsie pt. Człowiek z nadziei. Prelegent okazał się wytrawnym znawcą najnowszej historii Polski jak też przemiłym, komunikatywnym człowiekiem. Chętnym podpisał swoją książkę pt. "Głową w mur". W spotkaniu, które odbyło się w salce po kościołem NSPJ w Raciborzu, wzięło udział 50 osób; prowadził Marek Rapnicki.

- reklama -


Krzysztof Wyszkowski jest autorem książki pt. "Głową w mur".

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Raciborzanie na zjeździe klubów Gazety Polskiej w Licheniu

– Nie aspirujemy do walki o władzę, jednak stanowimy duchowe i patriotyczne zaplecze dla PiS – twierdzą członkowie raciborskiego klubu Gazety Polskiej, którzy kilka dni temu uczestniczyli w zjeździe klubów w Licheniu.

Spotkanie z Dorotą Kanią i recital Pawła Piekarczyka

Klub Gazety Polskiej w Raciborzu zaprasza na spotkanie z Dorotą Kanią promującą książkę "Cieniu tajnych służb". Spotkanie odbędzie się 17 października o godz. 18:30 w sali pod kościołem NSPJ w Raciborzu.

Sybiracy, weterani, władze i młodzież na Dniu Sybiraka

– Do was należy to, żeby z historii Polski nie wymazać cierpienia i ofiar Polaków – mówiła do zgromadzonej pod pomnikiem Sybiraków na Jeruzalem młodzieży Teresa Pawłowska.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

10 KOMENTARZE

 1. Raciborzanie przebudźcie się! Miatem od dwóch dekad rządzi klika! To samo na większą skalę jest w województwie i wyżej. Musimy zmienić władzę. Musimy spróbować. Jak długo będziecie popierać PO, które każdego dnia pluje w wasze twarze, zabierając odłożone w OFE pieniądze, podwyższając wiek emerytalny, wyprzedając polski przemysł? Dalej będziecie głosować na tych szkodników???

 2. hehehe

  hehehe, nikt nie bedzie bral was powaznie jak bedziecie dalej lazic po kosciolach z dewotami

 3. Wyrzucili Cię z RCK z tymi Twoimi politycznymi machlojkami, że musiałeś iść pod kościoł?

 4. mirok

  Wspaniały facet, więcej takich ludzi trzeba zapraszać do naszego miasta.

 5. Zebra

  Nacjonalista, masz rację ale niby na kogo głosować?Na PIS?

 6. W odróżnieniu od wielu mam dobrą pamięć i dokładnie pamiętam jak było za rządów PiS. Wbrew socjalistycznej retoryce, udało się im wtedy obniżyć podatki, m. in. składkę rentową. Oddech, który wtedy złapali przedsiębiorcy pozwolił na długi czas odsunąć od Polski kryzys. Marek Belka uznał, że to była DESTABILIZACJA. Marek Belka, mianowany przez PO szefem NBP. Żebyśmy nie mieli wątpliwości. Dla obecnie rządzących ulżenie ludziom, obniżenie podatków, zostawienie im w portfelach paru groszy więcej (które mogą wydać lub pomnożyć) to jest DESTABILIZACJA. Wtedy ministrem finansów była pani Gilowska, dzisiaj Rostowski, który na „rok” podwyższa VAT (trzeci rok) – nie zwiększa to wpływów do budżetu, ale on to i tak robi, żeby zrobić ze zwykłych ludzi niewolników, bo w nich taka podwyżka uderza. Żadna siła w Polsce, poza PiS, nie jest w stanie nawiązać walki z tymi bandytami, dlatego odpowiadam: tak, na PiS.

 7. zebra

  No to już wiem nacjonalista że ty nie jesteś nacjonalistą a tylko pisiorkiem.Nacjonaliści będą 11listopada w Warszawie na Marszu Niepodległości i będą krzyczeli głośno i wyraznie między innymi ”precz ze zdrajcami z okrągłego stołu” mając na myśli między innymi i zdrajcę i żyda w jednej osobie Kaczyńskiego.Dla nacjonalisty żaden żyd nie będzie przywódcą jak dla was Kalkstein

 8. Jeśli tak stawiasz sprawę to racja – nie jestem nacjonalistą, który będzie kretyńsko krzyczał o żydach dając się podłożyć wybiórczej, żeby potem miała pisać o „antysemitach”, czyli patriotach, czyli nacjonalistach, czyli faszystach. Tak, takim durnym nacjonałem nie jestem. Potrafię popatrzeć trochę szerzej i dostrzeć możliwość zdziałania czegoś dobrego kosztem części własnych poglądów.

 9. zebra

  Nie trzeba krzyczeć, wystarczy wiedzieć co jest białe a co czarne.W imię zrobienia czegoś dobrego jesteście ani biali ani czarni tylko szarzy, nijacy i nie macie szerokiego poparcia społecznego tak jak nigdy nie miało PO a przez to że byli szarzy teraz są niczym!!!A bycie antysemitą nie jest powodem do wstydu.Antysemita wie z kim nie należy budować przyszłości bo antysemita nauczył się na swoich błędach, a głupi nigdy nie nauczy się.Antysemitów nie lubią semici

 10. Wyszkowski to czowiek-propaganda. Nic wartościowego sam nie zrobił – zaangażował kupę ludzi do swoich działań, których potem odsunął od sukcesu. Mydli oczy ładnymi słówkami, a tak naprawdę nie jest nikim innym, jak oszutsem i wyzyskiwaczem.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here