Cysterski skarb. Powstała gra na temat Rudzkiego Opactwa

0

Gra powstała w ramach projektu „Nie szukaj skarbów, masz je w sobie", a jej akcja toczy się w podziemiach cysterskiego pałacu w Rudach i związana jest w legendą o ukrytym tam skarbie.

W  1642 r. w okolicach Rud grasowali Szwedzi. Według legendy mnisi ponoć postanowili ukryć swe skarby w podziemiach. Podobno korytarz wiodący do podziemnego skarbca niespodziewanie się zawalił i skarb do dziś czeka na swego odkrywcę. Z inspiracji legendą powstała właśnie gra „Cysterski skarb”. Zadaniem gracza jest zebranie jak największej ilości skarbów. Dzięki zdobytym punktom, można wirtualnie przysłużyć się swojej społeczności i zdobyty skarb przeznaczyć na realizację marzeń młodych mieszkańców gminy. Marzeń zupełnie realnych, które młodzi mieszkańcy Kuźni Raciborskiej namalowali i złożyli swoje prace na konkurs plastyczny. Najlepsze prace wyłoniono, i to właśnie te prace można oglądać w grze.

- reklama -

 

Konkurs plastyczny i wernisaż prac. Grze towarzyszył konkurs plastyczny. Siedem
najlepszych prac (1, 2, 3 miejsce oraz 4 wyróżnienia) znalazło się w grze.

 

 

– Gra była pewnego rodzaju hasłem wywoławczym dla idei, idei dobra wspólnego.  Chcieliśmy w ten sposób przyciągnąć uwagę młodych ludzi, i to się udało. Zaskoczyli nas swoją przenikliwością, tym, ile lokalnych problemów są w stanie zauważyć. A ich prace plastyczne pokazały, że mają też swoją wizję zmiany – mówi Beata Matuszek, koordynatorka  projektu.

Poszukać cysterskiego skarbu można na naszej stronie cris.org.pl:
http://www.cris.org.pl/informacje/wszystkie/zobacz/Poszukaj-cysterskiego-skarbu

Projekt  jest realizowany dzięki dofinansowaniu w konkursie „Animator Dobra Wspólnego” w ramach programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here