Licealiści z Raciborza „Nakręcają się na zdrowie”

Zachęcamy do oddania głosu na "Dżojstiki", czyli grono licealistów z raciborskiego ZSO nr 1, którzy pod opieką Urszuli Majewskiej biorą udział w ogólnopolskim konkursie "Nakręć się na zdrowie".Konkurs "Nakręć się na zdrowie" organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zadaniem konkursowym było stworzenie krótkiego reportażu prezentującego walory ekologicznej produkcji w gospodarstwie rolnym lub zakładzie przetwórczym. Ekipa "Dżojstików" podjęła współpracę z Krystianem Stańkiem, właścicielem certyfikowanego eko-gospodarstwa w Pogrzebieniu oraz innymi lokalnymi przedsiębiorcami i instytucjami, co zaowocowało powstaniem kilkuminutowego filmu.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwsza jego część polegała na gromadzeniu wiedzy dotyczącej tematu, odwiedzinach w wybranej placówce ekologicznej i napisaniu scenariusza samego reportażu. Wszystko to należało poprzeć pisemnymi raportami. Jak się okazało, sędziom przypadł do gustu pomysł uczniów I LO, bowiem w I etapie przyznali im drugie miejsce, wyróżniając młodych raciborzan spośród przeszło osiemdziesięciu innych ekip.

- reklama -

– Ten sukces zmotywował nas do wytężenia sił w drugim, kluczowym etapie. Po wielu dysputach i godzinach tworzenia, przeinaczania i dopieszczania z ulgą wysłaliśmy film oraz raport dotyczący jego powstawania do oceny. Podekscytowani czekamy na rezultat kilkumiesięcznej pracy, a więc na oceny sędziów. I chociaż na to nie mamy wpływu, to możemy również starać się o nagrodę internautów. Pomóc w jej zdobyciu może każdy życzliwy odbiorca. Wystarczy tylko zagłosować na nasz film w sposób jak niżej – tłumaczą uczniowie.


JAK GŁOSOWAĆ?

1. Należy zarejestrować się na: http://filmnazdrowie.pl/2013/index.php?m=ho&pm=re0 .
2. Potwierdzać rejestrację na mailu.
3. Zalogować się i zagłosować na 3 FILMY – jeśli zagłosujecie na jeden lub dwa, GŁOSY BĘDĄ NIEWAŻNE!
Jeden z głosów prosimy przeznaczyć na film podpisany "Reportaż filmowy – Dżojstiki" (obrazek z kolorowym napisem "CZY WIESZ DLACZEGO EKOLOGICZNE?").
Głosy oddawać można do 1 grudnia.

/p/

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here