Muzyczny wieczór przy świecach w Krzyżanowicach

Płonące świece, nastrojowe ballady i rockowe piosenki, a wokół piękne pejzaże na obrazach – tak wyglądał Wieczór przy świecach, który stanowił połączenie koncertu grupy Kapsander i wystawy pt. Wokół nas, prezentującej malarstwo Barbary Kaszy.

 

- reklama -

 

 

W jesienny wieczór, 29 listopada, w sali widowiskowej Centrum Kultury zasiadło liczne grono miłośników dobrej muzyki, którzy wiedzą, że te spotkania, organizowanie przez Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki, stanowią ucieczkę od rutyny i monotonnej codzienności. Poza tym jest to okazja do spotkania się ze znajomymi, tak więc po koncercie można było porozmawiać przy kawie, domowym murzynku, grzanym winie i pieczonych jabłkach.

 

Kapsander to grupa osób, dla których granie jest pasją, a nie celem osiągnięcia sukcesu. Wbrew wszelkim trendom muzycznym, preferencje zespołu pozostają niezmienne i większość ich własnych utworów ma charakter poezji śpiewanej. Muzykami są jedynie z zamiłowania, sami jednak tworzą muzykę kładąc przy tym duży nacisk na teksty. Starają się skłonić słuchacza do chwili zadumy, oderwać go od rzeczywistości, sprawić by zastanowił się nad sprawami naprawdę istotnymi.

 

Barbara Kasza malarstwem zajmuje się od lat 80-tych. Pobierała prywatne lekcje na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od kilku lat jest zapraszana na zgrupowania i plenery malarskie w kraju i za granicą. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Sztuka Użytkowa oraz Związku Plastyków Warmii i Mazur. Jest zapraszana na liczne plenery w kraju i za granicą (Sycylia, Hiszpania, Ukraina, Rumunia, Grecja).

 

Tekst i zdjęcia: Urząd Gminy Krzyżanowice

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here