PKP PLK wyda miliony na wymianę rozjazdów.U nas ani złotówki

Polskie Linie Kolejowe chwalą się projektem wymiany 700 rozjazdów w całej Polsce. Przedsięwzięcie będzie kosztować setki milionów złotych. Okazuje się, że" wielka wymiana" ominie powiat raciborski. Na jakie prace możemy liczyć?
Zarządca infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczął realizację projektu "rozjazdowego", który zakłada wymianę prawie 700 rozjazdów. – Inwestycja pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo i umożliwi likwidację ograniczeń prędkości na 31 liniach kolejowych w całej Polsce. Pierwsze prace rozpoczęły się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Ich całkowity koszt to ponad 641 mln zł – informacje o ogromnym przedsięwzięciu zostały rozesłane do mediów w całej Polsce. Zainteresowaliśmy się, czy wymiana rozjazdów dotyczyć będzie powiatu raciborskiego i naszych sąsiadów z powiatu wodzisławskiego.

- reklama -

PKP PLK ograniczy się na terenie powiatów raciborskiego i wodzisławskiego wyłącznie do prac remontowych i utrzymaniowych (fot. PKP PLK).

– W ramach realizowanego zadania pn: "Poprawa bezpieczeństwa poprzez zabudowę nowych rozjazdów kolejowych o podwyższonym standardzie konstrukcyjnym" POIiŚ 7.1-71  nie przewiduje się wymiany rozjazdów na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego. Na liniach kolejowych przebiegających przez powiaty prowadzimy bieżące prace utrzymaniowe i staramy się aby stan linii i przejazdów kolejowo-drogowych zapewniał bezpieczny ruch pociągów i w wyznaczonych miejscach także samochodów – poinformował nas rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Naprawa torowiska w Studziennej będzie kosztować 400 tys.zł

Wykolejenie pociągu w Raciborzu-Studziennej spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu kolejowym. Ekipy remontowe PKP PLK naprawiają uszkodzone torowisko. Koszt przedsięwzięcia: 400 tys. zł.

Dwa przejazdy chcą remontować, trzeci zalać asfaltem

Prezydent Lenk pozazdrościł gminie Nędza pięknie wyremontowanego przejazdu kolejowego w Szymocicach i postanowił ubiegać się o to samo dla dwóch z trzech raciborskich przejazdów: w Markowicach i Studziennej.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Droga redakcjo, zainteresujcie się może trochę, wyjdźcie na miasto zza tych biurek. Rozjazdy w Markowicach i Nędzy wymieniono w zeszłym roku, a teraz trwa remont torów na stacji w Raciborzu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here