Wrocławianie wrócą do kasowania za parkingi w Raciborzu

Work Service z Wrocławia za 461 tys. zł po roku przerwy będzie obsługiwała dla Raciborza strefę płatnego parkowania. Zastąpi firmę z Krakowa, która za prowadzenie strefy zażyczyła sobie o 80 tys. zł więcej niż przed rokiem.

W przetargu na prowadzenie strefy wystartowały wymieniające się w tym zadaniu firmy z Wrocławia i Krakowa. Przed rokiem lepsi byli krakowianie, ale teraz wycenili swe usługi na 518,5 tys. zł, podczas gdy w 2012 roku robili to za 436 tys. Oferta Work Serwice opiewała na 461 tys. i to ona okazała się najkorzystniejsza. Trzecia z ofert – agencji ochrony z Syrynii – choć najtańsza, więc  teoretycznie najkorzystniejsza, została wykluczona.

- reklama -

Nie wiadomo póki co, czy nowa – stara firma zatrudni dotychczasowych parkingowych. Pytany o to prezydent Mirosław Lenk odpowiada, iż bardzo życzyłby sobie by tak było. Niemniej jednak nie mógł zawrzeć takiego warunku w specyfikacji zamówienia, gdyż zabrania tego prawo o zamówieniach publicznych.

 

/ps/

 

 ——————————————-

 

zobacz także:

 

W 2014 roku płatne parkowanie w centrum nie zniknie

403 miejsca postojowe mają w 2014 roku być objęte strefą płatnego parkowania. Magistrat szuka w firmy, która zajmie się obsługą strefy. Wygląda na to, że wbrew zapowiedziom prezydenta, płatne parkowanie w centrum nie zniknie.

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. To są pieniądze, które mieszkańcy Raciborza i okolic mogliby wydać w naszym mieście… część dostaną ludzie obsługujący parkowanie ale reszta… Wypływa z miasta. Jest to świadome działanie władz Raciborza. Szkodliwe świadome działanie…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here