Wielka akcja na święta. Policja zadba o nasze bezpieczeństwo

Przez całe święta, od Wigilii począwszy, na drogach całego województwa można spodziewać się wzmożonych kontroli policji – i to nie tylko drogówki! Rusza akcja "Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2013".

 

- reklama -

 

Śląska drogówka przez całe Święta Bożego Narodzenia będzie czuwała nad bezpieczeństwem na drogach. W okresie tym spodziewany jest wzmożony ruch, zarówno lokalny jak i tranzytowy. Jadąc więc w świąteczne odwiedziny do rodziny, czy znajomych, bądźmy przygotowani na spotkanie z mundurowymi na drodze.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2013" rozpocznie się w Wigilię o godzinie 14.00, a zakończy w drugi dzień Świąt o 2.00. Działania będą prowadzone na drogach całego województwa śląskiego. Będą w nich brać udział policjanci z drogówki, ale również innych pionów policji. Mundurowi będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Kontrolować będą także stan trzeźwości kierowców.

Apelujemy do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły czy : pojazd jest sprawny; czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji); czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą – dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!

 

źródło: KWP

 

/ps/

 

 ——————————————

 

Byłeś świadkiem potrącenia pieszej, do którego doszło na ulicy Korczaka w Raciborzu lub na Gliwickiej w Szymocicach? Zgłoś się na policję i pomóż funkcjonariuszom w przygotowaniu postępowania w tej sprawie.

 

Raciborska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy w czasie weekendu dokonali kradzieży narzędzi na Opawskiej. Mężczyźni byli pijani. Pijani złodzieje na Opawskiej – szczegóły>>>

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here