Co z progami zwalniającymi na drodze na Urbanek?

Wójt gminy Krzyżanowice uważa, że progów zwalniających na drodze na Urbanek w Tworkowie jest za dużo. Nie zdemontuje jednak żadnego z nich dopóki do urzędu nie wpłynie jakieś oficjalne pismo w tej sprawie.

 

- reklama -
Na drodze, prowadzącej do kościoła św. Urbana w Tworkowie wprowadzono
ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz postawiono kilka progów zwalniających.

 

– Czy to prawda, że mają zostać likwidowane progi zwalniające na drodze na Urbanek w Tworkowie? Doszły do mnie takie informacje – pytał podczas grudniowej sesji rady gminy Krzyżanowice, radny Adam Machowski. Wójt wyjaśnił radnemu, że to tylko plotka. Dodał jednak, że od czasu do czasu ktoś sugeruje mu, że progów jest za dużo. – W pełni się z tym zgadzam. Oprócz tego, że progów jest za dużo to w dodatku są bardzo ostre. Samochody, aby uniknąć przejazdu przez nie wjeżdżają na pobocze i niszczą je – mówił wójt Grzegorz Utracki.

 

 

Przy przejeździe przez którykolwiek z progów przy prędkości nawet 10 km/h
nie trudno o awarię zawieszenia w samochodzie. Dlatego kierowcy omijają
progi i rozjeżdżają pobocza i pola, znajdujące się w pobliżu drogi.

 

 

 

 

 

Mimo sugestii mieszkańców gmina nie zleci demontażu progów. – Jeśli dotrze do mnie jakieś oficjalne pismo w tej sprawie to wówczas będziemy zastanawiać się, które progi zlikwidować. Bo istnienie niektórych jest zupełnie nieuzasadnione – dodaje wójt.

/Paulina Krupińska/

 

 

—————————————————————–

Polecamy również:

 

Kolejne dwa parki rehabilitacyjne w przyszłym roku

Gmina Krzyżanowice na nowe inwestycje przeznaczy w przyszłym roku aż 9 mln zł. Na terenie gminy powstaną dwa nowe parki rehabilitacyjne, podobne do tego, który od jakiegoś czasu funkcjonuje w Chałupkach.

OSP Krzyżanowice ma nowy wóz bojowy

Wart 627 tys. złotych (7 tys. to wyposażenie dodatkowe) nowoczesny samochód strażacki Mercedes Atego z napędem na 4 koła jest od 20 listopada, w posiadaniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżanowicach.

W Krzyżanowicach chcą więcej policjantów

Władze gminy uważają, że w komisariacie w Krzyżanowicach przydałyby się dwa dodatkowe etaty. Przemawiać za tym mają statystyki, które nie napawają optymizmem. W ostatnim czasie doszło tam do kilkunastu kradzieży i włamań.

 

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Czegoś tu nie rozumiem. Wszyscy są zgodni, że progi w obecnym stanie są do doopy. Władza też jest tego zdania, a mimo tego – zamiast coś zrobić – czeka na jakieś oficjalne pismo od nie wiadomo kogo. Tak się zastanawiam, czy wójt w ogóle przyjdzie jutro do roboty. No bo jak to tak, sam od siebie ma przyjść? Bez oficjalnego pisma?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here