Co zdrożeje, a co stanieje w 2014 roku?

Wygląda na to, że rok 2014 będzie raczej stabilny i drastyczne podwyżki cen nas nie zaskoczą. Niestety, nie możemy też spodziewać się znacznych obniżek. Zobacz co zdrożeje, a co stanieje w 2014 roku>> Mimo tego, że w 2014 roku prognozuje się wzrost płac o 2,2 % oraz wzrost minimalnego wynagrodzenia o 80 złotych to Polacy nie będą mieć powodów do zadowolenia. Nie prognozuje się istotnych obniżek cen. Jednak pocieszający jest fakt, że podwyżki także będą niewielkie.

Benzyna

- reklama -

Użytkownicy samochodów przyzwyczaili się do ciągle rosnących cen paliw. Jednak w 2013 roku cena za litr benzyny spadła nawet o kilkadziesiąt groszy. Specjaliści prognozują, że w 2014 roku ceny będą utrzymywać się na tym samym poziomie. Niektórzy mówią nawet o tym, że cena za litr benzyny może spaść poniżej 5 złotych.

Żywność

W 2013 roku nie odnotowano żadnych znacznych podwyżek cen pieczywa. Mówi się także o tym, że do połowy 2014 roku ceny w tym sektorze będą utrzymywać się na takim samym poziomie. Nie można jednak przewidzieć tego, ile zapłacimy za chleb w drugiej połowie roku, czyli po żniwach. Podwyżek nie przewiduje się jeśli chodzi o ceny żywca. Jak tłumaczą specjaliści, święta nie spowodowały aż tak dużego ruchu, aby producenci podwyższyli ceny. W przypadku mleka i przetworów mlecznych to każdy z pewnością zauważył, że pod koniec 2013 roku ceny nieco się podniosły. W 2014 roku sytuacja ma się jednak ustabilizować.

Mieszkania

Ostatnio na rynku nieruchomości zauważono znaczny wzrost cen mieszkań. W ubiegłych latach ceny ciągle spadały. W 2013 roku odnotowano pierwsze od dłuższego czasu podwyżki w tym sektorze. Podobnie będzie w 2014 roku. Za mieszkanie zapłacimy nieco więcej.

Alkohol i papierosy

Podobnie jak w przypadku benzyny, także podwyżki cen alkoholi i papierosów już nikogo nie dziwią. Jednak cena benzyny nie podniesie się w 2014 roku, za to palacze i fani mocniejszych trunków znów dostaną po kieszeni. W przyszłym roku za paczkę papierosów trzeba będzie zapłacić o złotówkę więcej. Natomiast za 0,5 litra alkoholu zapłacimy 2 zł więcej.

Gaz i prąd

W przypadku rachunków za prąd i gaz to Polacy nie odczują tutaj żadnej zmiany. Za gaz zapłacimy nieco więcej, natomiast za prąd mniej. Jak wynika z wyliczeń specjalistów, przy wykorzystaniu gazu do gotowania, podgrzewania wody oraz ogrzewania mieszkania, nasz rachunek będzie o 20 zł wyższy. W przypadku prądu, jeśli wykorzystujemy go do gotowania, oświetlania oraz ogrzewania mieszkania to rachunek będzie niższy o 10 zł.

/Paulina Krupińska/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Czemu nie napisali,że woda i ścieki drożeją!? >>> prezydent Lenk osobiście zapowiedział podwyżkę ceny za wodę i ścieki ,bo ludzie oszczędzają wodę !

  2. Zdrożeje pieczywo bo będzie podwyżka ceny gazu. Stara prawda Urbana- rząd się zawsze wyżywi. Naród to może żyć na skraju ubóstwa a pomoc socjalna wcale nie wzrasta.Czy mamy dopuścić do samozakłady? Popatrzcie ile pieniędzy wydano w wielu miastach na koncerty bardzo drogi gwiazd/pseudo/ które krzyczały i hałasowały za wysokie honoraria a estrady, oświetlenie, nagłośnienie, ochrona,fajerwerki, sprzątanie po takich zbiegowiskach?to w skali kraju to są miliony. Na to znajdą się pieniądze ale na ochronę zdrowia nie. Gdzie my żyjemy? Zadłużony po uszu kraj. Ludzie już przestali myleć. Przecież to idzie z naszych podatków,
    i nic z tego nie zostaje. Czysta konsumpcja w ciągu kilku godzin jednej nocy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here