Racibórz: Kolejny etap reorganizacji w Straży Granicznej

Od 1 stycznia 2014 roku zostanie rozszerzony terytorialny zasięg działania Ś-MOSG w Raciborzu o obszar województwa małopolskiego, znajdującego się dotychczas w terytorialnym zasięgu działania Karpackiego Oddziału SG.

 

- reklama -

 

 

30 grudnia Komendant Śląsko – Małopolskiego Oddziału SG wziął udział w uroczystym apelu związanym z pożegnaniem Karpackiego Oddziału SG. Podczas tej uroczystości Komendant Ś-MOSG ppłk SG Waldemar Hołodniuk zameldował Komendantowi Głównemu Straży Granicznej gen. bryg. SG Dominikowi Traczowi przejęcie zasięgu terytorialnego Karpackiego Oddziału SG wraz z Placówkami w struktury Śląsko – Małopolskiego Oddziału SG.

Karpacki oddział w wyniku trwającego procesu reorganizacji Straży Granicznej zostaje zniesiony z dniem 31 grudnia 2013 roku. Ś-MOSG obejmować będzie swoim zasięgiem obszar trzech województw: opolskiego, śląskiego i małopolskiego. W struktury Ś-MOSG włączone zostaną znajdujące się na terenie województwa małopolskiego trzy Placówki SG: w Tarnowie, w Zakopanem oraz w Krakowie – Balicach.

Ponadto z dniem 31 grudnia 2013 roku zniesiona zastaje Placówka SG w Cieszynie (Ś-MOSG) oraz Placówka SG w Żywcu (KOSG), w miejsce których z dniem 1 stycznia 2014 roku utworzona zostanie Placówka SG w Bielsku-Białej z tymczasową siedzibą w Cieszynie.

Od 1 stycznia 2014 roku w strukturze Ś-MOSG znajdować się będą następujące Placówki SG:

– Placówka SG w Opolu,

– Placówka SG w Rudzie Śląskiej,

– Placówka SG w Katowicach-Pyrzowicach z lotniczym przejściem granicznych,

– Placówka SG w Bielsku-Białej z siedzibą w Cieszynie,

– Placówka SG w Krakowie-Balicach z lotniczym przejściem granicznym,

– Placówka SG w Zakopanem,

– Placówka SG w Tarnowie.

 

publ. /ps/

 

 ————————————————-

 

Więźniowie kilka lat mogli kupować narkotyki. Sprzedawać im je mieli z dużym przebiciem strażnicy. Tak przynajmniej twierdzą skazani – prokuratura w Gliwicach zakończyła śledztwo dotyczące afery w raciborskim Zakładzie Karnym.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here