Nieśmiertelne dzieła Niziurskiego łączą pokolenia

0

Czytał dziadek, czytał tato, czytasz Ty? Biblioteka ogłasza konkurs wiedzy o kultowych książkach E. Nizurskiego. Znalezienie sposobu na gogów, jak kupić „SPONĘ”, odbicie wiecznego pechowca z rąk gangsterów czy pięć wtajemniczeń Gustawa – przygody Marka, Ciamci, Słabego, Gustawa i Pędzla nadal inspirują czytelników, zarówno tych młodych jak i nieco starszych! Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu serdecznie zaprasza do udziału w rodzinnym konkursie wiedzy o bohaterach książek Edmunda Niziurskiego, organizowanym w ramach cyklicznej imprezy „Czytał dziadek, czytał tato, czytasz Ty?”.


Czy pamiętacie jakie "niesamowite i niewiarygodne" okoliczności sprawiły, że Marek nie poszedł do szkoły?
Uczestnikiem konkursu może być drużyna rodzinna dwu lub trzyosobowa, w której skład wchodzi co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat. Pytania konkursowe dotyczyć będą trzech książek Edmunda Niziurskiego:
– Sposób na Alcybiadesa,
– Niewiarygodne przygody Marka Piegusa,
– Siódme wtajemniczenie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca 2014r.. w oddziałach i filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu oraz w bibliotekach powiatu raciborskiego. Finał konkursu odbędzie się 15 marca 2014r. (sobota) o godz. 10.00 w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży na ul. Kasprowicza 12.

- reklama -

Szczegóły na stronie internetowej Biblioteki: www.biblrac.pl

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Ciekawa oferta raciborskiej biblioteki na ferie

Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Dla tych, którzy spędzą je w domu, biblioteka szykuje masę atrakcji – od poznawania Kanady z Anią z Zielonego Wzgórza i żółwiem Franklinem, po wycieczkę do Muzeum Lotnictwa w Krakowie i bal.

Jakub Ćwiek na ferie w biliotece

"Jego nie zgasisz" – pod takim tytułem  w raciborskiej bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem, popularnym pisarzem literatury fantastycznej. To jedna z atrakcji zaplanowana na tegoroczne ferie.

Urszula Dudziak w raciborskiej biblitotece

Legenda polskiej sceny jazzowej Urszula Dudziak przyjedzie do Raciborza, aby spotkać się z Czytelnikami raciborskiej biblioteki. Urszula Dudziak w raciborskiej bibliotece – szczegóły>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here