O wywózce odpadów czyli komu bije dzwon

3

Krzysztof Myśliwy zwrócił uwagę prezydenta na dziwne praktyki firmy zajmującej się odbiorem odpadów segregowanych z tzw. dzwonów.

Chodzi o sposób, w jaki PUK Ruda Śląska odbiera odpady segregowane z osiedli, gdzie są one sortowane w  dzwonach. Obiekcje radnego budzi fakt, że firma (w odróżnieniu od zajmującej się tym wcześniej PK) używa do wywozu pojazdów o dużo większych gabarytach, ledwo przejeżdżających po wąskich osiedlowych drogach. Powoduje to ich niszczenie, ale nie to najbardziej martwi Myśliwego. Chodzi bardziej o sposób opróżniania dzwonów. Nie mając innej możliwości z powodu wielkości auta, kierowca bije podwieszonym dzwonem o burty pojazdu tak długo, aż cała zawartość wysypie się na przyczepę. – To dokuczliwy dla mieszkańców hałas, zwłaszcza, gdy sytuacja tak ma miejsce o godz. 6.00 czy 7.00 rano – podkreślił.

- reklama -

 

Spokojny sen mieszkańców rankiem to jedno, prezydenta boli jednak bardziej, że na procederze takim cierpią same dzwony. Użycie dużych samochodów ma swoje zalety, gdyż pozwala wywieźć jednorazowo większą ilość odpadów. – Nie można natomiast pozwolić na niszczenie sprzętu. Sprawdzimy to – obiecał prezydent.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ——————————————————

 

zobacz także:

 

Pobierz nowy harmonogram wywozu odpadów na terenie Raciborza

Od 15 lutego br. na terenie gminy Racibórz obowiązuje nowy harmonogram wywozu odpadów – szczegóły>>>

 

 

 

"Po co wspomagamy konkurencję naszej spółki"?

Radni Wacławczyk i Kusy nie mogą nadziwić się, jakie korzyści wynikają ze współpracy z PUK Ruda Śląska, konkurentem miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Tu zgodzę się z prezydentem i z radnym takie walenie dzwonami daje napewno duży łomot a hałasu w mieście i tak mamy już dużo ,no i jak dlugo wytrzymają te dzwony takie uderzanie systematyczne.Dzwony prawdopodobnie tanie nie są i żeby za chwilę nie trzeba było nowe kupować.

  2. W\ kościele też chałasują, dzwony,rano, wieczór, późno,w nocy
    emoże zakazać w niedzieleę rano nie powinno, jak ludzie śpią chcą spać, wcześnie rano

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here