Wielka majówka w Nędzy już po raz dwudziesty pierwszy

5

Gwiazdą będzie grupa Weekend, twórcy przeboju "Ona tańczy dla mnie". Jakie jeszcze atrakcje przygotowano?

 

- reklama -

 

Już od ponad dwóch dekad gmina Nędza zaprasza do siebie na wielką kilkudniową majówkę. Jak zwykle nie zabraknie atrakcji – będzie program dla dzieci, dzień dla miłośników gwary śląskiej, spora dawka humoru z kabaretem "Rak", a gwiazdą tegorocznej majówki będą twórcy przeboju "Ona tańczy dla mnie"!

– Na majówkę do Nędzy jeżdżę od dobrych kilku lat. Chyba nigdzie w okolicy nie ma jej tak bogatej – mówi pani Renata z Raciborza. W tym roku podobnie jak w poprzednich edycjach na odwiedzających czeka sporo atrakcji i różnorodny program. Na scenie pojawią się i artyści dobrze znani ogólnopolskiej publiczności, i ci lubiani w najbliższym regionie, ale też i ci, którzy na scenie stawiają dopiero pierwsze kroki, m.in. Robert Kurzeja, pseudonim sceniczny "Bobo L.w.S".

O 20-letnim raperze z małej Nędzy zrobiło się głośno po tym jak kilka tygodni temu wystąpił w popularnym programie "Must be the Music" telewizji Polsat – zapowiedziano go jako "najlepszego rapera wśród piłkarzy, najlepszego piłkarza wśród raperów". Na co dzień gra w piłkę nożną w III-ligowej drużynie. Jury programu przyznało mu trzy głosy na "tak", jeden na "nie". Elżbieta Zapendowska powiedziała: Dla mnie w rapie ważna jest szczerość i prawda – obie te rzeczy były w twoim występie.

Dlaczego akurat rap?
Robert Kurzeja: Można w nim najwięcej przekazać, jest najbardziej szczery. W rodzinie nie miałem nikogo muzykalnego, więc za śpiewem nigdy nie byłem, za to rapu słuchałem od dziecka. Najważniejsze to być szczerym, nie ma co pisać utworu o czymś czego się nigdy nie przeżyło. Nie może zwykły chłopaczek nawijać o np. gangsterskich akcjach, bo nie ma w tym prawdy. Ważny jest przekaz i prawda. Odbiorcy zawsze wyczują szczerość.

Podczas występu w "Must be the Music" mówiłeś o relacjach z rodziną… Szczerość ponad wszystko?
R.K.: Nie żałuję tego, choć czytając komentarze w internecie, zastanawiałem się czy nie powiedziałem o swoim może zbyt wiele… niektórzy wykorzystali to przeciwko mnie.  Teraz zmienię chyba jednak tematykę swoich utworów. Nadal będzie to szczere i prosto z serca, ale trzeba żyć dalej i nie wracać do tego co było. Cieszę się, że komuś pomaga to co robię. Dostaję wiele maili od ludzi, którzy twierdzą, że moja muzyka pomogła im uporać się z problemami.

Rap to dla ciebie taka szczera spowiedź?
R.K.: Dokładnie. Jedni chcąc wyrzucić z siebie negatywne emocje ćwiczą na siłowni, czy uprawiają sztuki walki, a ja wszystko z siebie wyrzucam w muzyce, kiedy przeleję emocje na papier i wykrzyczę w kabinie nagrań.

Jakie masz marzenia?
R.K.: Marzeń mam mnóstwo, ale chciałbym mieć po prostu dobre życie: żonę, rodzinę, spokojne życie. I najbardziej chciałbym zarabiać na tym co kocham robić, czyli piłce nożnej albo rapie. Albo zostanę po prostu masażystą! (śmiech)

Robert po "Must be the Music" zdążył dać już kilka koncertów – także charytatywnych, z których dochód przekazuje na rzecz swojej chorej na serce bratanicy. Najbliższy koncert da podczas majówki w Nędzy 2 maja o godz. 18.00.

PROGRAM XXI FESTYNU MAJOWEGO W NĘDZY – MIEJSCE: BOISKO LKS NĘDZA.
BILETY W CENIE 5 ZŁ., DZIECI DO 140 CM WSTĘP BEZPŁATNY.

CZWARTEK ,  01.05.2014 R.
9.00 – Otwarty Turniej Skata dla niezrzeszonych
16.00 – Program dla dzieci "Świat iluzji Mr Mario"
17.00 – Piotr Scholz i Przyjaciele: MONA LISA i Mirosław Szołtysek
20.30 – Koncert zespołu "Universe"
21.45 – Pokaz sztucznych ogni, biesiada taneczna z Piotrem Scholzem
————————-
PIĄTEK,  02.05.2014 r.
16.00 – I Gminny Przegląd Młodych Talentów – Nędza 2014
18.00 – Koncert "Bobo L.w.S"
19.00 – Recital zespołu "Pompa Band"
20.30 – MEGA KONCERT ZESPOŁU "WEEKEND"
22.00 – Zabawa taneczna
————————
SOBOTA,  03.05.2014 r.
16.00 – Występ zespołu "Łężczok"
17.30 – Recital Klaudii Stabik
18.00 – Konkurs wiedzy o Gminie i Festynach – I TURA
18.30 – Koncert Jacka Silskiego
20.00 – Występ kabaretu RAK
21.30 – Konkurs wiedzy o Gminie i Festynach – II TURA
22.00 – Zabawa taneczna

————————-
NIEDZIELA,  04.05.2014 r.
17.00 – Koncert Dawida Kwiatkowskiego – impreza biletowana

 

/ps/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. masakra w tym roku i Nedza i Racibórz się popisali, w tamtym roku przynajmniej było co posłuchac, a w tym roku tragedia, dobrze, żę wyjezdzam z tego zapiździałej dziury , róbcie tak dalej, to w ogóle nie bedzie juz u nas młodych ludzi miasto emerytów i rencistów !!!

  2. Nie wiem na co narzekacie – każdego roku program jest trochę inny. W tym roku rzeczywiście jest bardziej w klimacie „wieś tańczy i spiewa”, ale to nic złego. Taka muzyka też się podoba niekórym.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here