„Jak działa Sejmik Województwa Śląskiego?” – lekcja wiedzy o społeczeństwie z radną Panią Ewą Lewandowską

0

Ilu jest radnych Sejmiku Województwa Śląskiego? Do jakich należą komisji? Jakie podejmują inicjatywy? Kto sprawuje władzę w województwie śląskim? Na te i wiele innych pytań, uczniowie klasy II a Gimnazjum Nr 5 znaleźli odpowiedź na lekcji wiedzy o społeczeństwie, którą dnia 7 maja 2014 roku poprowadziła radna IV kadencji Sejmiku Województwa Śląskiego Pani Ewa Lewandowska. Młodzież dowiedziała się, że Sejmik Województwa Śląskiego jest organem stanowiącym i kontrolnym województwa. Jego kadencja trwa 4 lata. W skład Sejmiku wchodzą radni wybierani w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i tajnych. Pani Ewa Lewandowska omówiła najważniejsze zadania Sejmiku.
Opowiedziała uczniom o codziennej pracy 48 radnych Sejmiku Województwa Śląskiego, w tym o swojej działalności w Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji, której Pani Ewa jest przewodniczącą, jak również w 2 innych komisjach, w których nasz gość jest członkiem – Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia oraz Komisji Edukacji, Nauki i Kultury. Pani Ewa Lewandowska zaprezentowała również strony internetowe Urzędu Marszałkowskiego i Sejmiku Województwa Śląskiego oraz przykładowe dokumenty Sejmiku Województwa Śląskiego.


Lekcja bardzo podobała się młodzieży, która z zainteresowaniem wysłuchała informacji przekazanych z „pierwszej ręki” przez Panią Ewę Lewandowska, radną IV kadencji Sejmiku Województwa Śląskiego.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here