Rada Miasta Raciborza bez tajemnic dla gimnazjalistów z „Piątki”

0

Dnia 14 maja 2014 roku uczniowie klasy II a wzięli udział w nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie poprowadzonej przez radnego VI kadencji Rady Miasta Raciborza Pana Henryka Mainusza. Jest to druga z kolei lekcja wiedzy o społeczeństwie z udziałem przedstawicieli lokalnych władz w Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu. Tydzień wcześniej o pracy Sejmiku Wojewódzkiego w Katowicach opowiadała radna IV kadencji Pani Ewa Lewandowska.


Nasz gość Pan Henryk Mainusz przybliżył gimnazjalistom najistotniejsze informacje dotyczące funkcjonowania Rady. Uczniowie dowiedzieli się o tym, kto stoi na czele Rady, ile trwa kadencja radnych, w jakim pracują trybie czy wreszcie, jakie są główne zadania radnych. Pan Henryk opowiedział także o swojej działalności w Radzie Miasta Raciborza, która trwa już 12 lat, ponieważ Pan Henryk jest radnym już trzecią kadencję. Stoi na czele Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.
>BR>
Młodzieży bardzo podobała się ta nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie. Po raz kolejny mogli dowiedzieć się wielu ciekawych i interesujących informacji od ludzi, którzy zajmują się codziennie działaniem na szczeblu lokalnym.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here