„4 Ściana II” laureatem łódzkiego konkursu filmowego

1

Grupa teatralna „4 Ściana II” zdobyła wyróżnienie w konkursie „Lektury w kadrze”. Konkurs odbywał się po raz trzeci, a organizatorem było Liceum Ogólnokształcące MIKRON w Łodzi.

 

- reklama -

 

 

Głównymi celami konkursu są: wyłonienie najbardziej nowatorskiego, oryginalnego filmu będącego adaptacją lektury szkolnej, zachęcenie młodzieży do wykorzystania nowych urządzeń multimedialnych zachęcenie uczestników do aktywności twórczej i własnej interpretacji tekstu literackiego oraz promocja nowych talentów. Spośród ponad 70 filmów z Polski i zza granicy, jury uznało, iż raciborska adaptacja powieści KORDIAN Juliusza Słowackiego zasługuje na wyróżnienie. W uzasadnieniu swojego werdyktu , jury napisało: „za zastosowanie zróżnicowanych efektów oświetleniowych w filmowej interpretacji scen z dramatu romantycznego, nawiązującej do konwencji thrillera”. Film został w całości zrealizowany na Zamku Piastowskim  w Raciborzu. W skład delegacji odbierającej nagrody w dn. 27 maja 2014 r. w Muzeum Kinematografii w Łodzi  weszli Bartek Starzak (reżyseria, montaż, odtwórca roli „agenta w windzie” i straży przybocznej Cara), Bartek Oświęcimka (odtwórca tytułowej roli) oraz Przemysław Juzefus (montaż, odtwórca roli Cara). Ponadto w filmie można zobaczyć aktorskie kreacje: Katarzyny Chrobak, Marii Menżyk, Karoliny Luda, Hanny Karasińskiej, Natalii Żwirek, Sylwii Paterek, Jolanty Goździk, Bartosza Arciemowicza i Bartosza Tańskiego. W realizacji pomagała Anna Sowik. Opieką reżyserską objęła grupę Agnieszka Busuleanu-Jaksik.

 
Oficjalne premiery filmu odbędą się podczas premier spektakli grup „4 Ściana I” i „4 Ściana II” w ramach  TEATRALNEGO ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO w terminach 13, 18, 24 i 26 czerwca 2014 roku na Sali widowiskowej MDK w Raciborzu. Ponadto film będzie wyświetlany podczas III Nocy z Duchami na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

 

publ. /ps/

 

 ————————————————-

 

zobacz także:

 

W Strzesze odbył się koncert laureatów VII Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here