Kierowco uważaj na swój portfel!

  3

  Posłowie chcą zmian w ustawie Prawo o ruchu drogowym i ustawy Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Nowe przepisy to prawdziwy bat na kierowców.

  Parlament zastanawia się nad zmianą przepisów dotyczących ruchu drogowego. Jak zwykle zmiana podyktowana jest troską o kierowców i bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu.

  - reklama -

   

   

  Nowe prawo ma zapobiec takim obrazkom. Wielu kierowców nie jest jednak przekonanych, co do tego projektu.

   

  W ramach zapewnienia nam bezpieczeństwa niższa izba parlamentu po pracach w komisjach zaproponowała, aby kierowcy zostali pozbawieni tolerowanego dotychczas  marginesu wynoszącego 10 kilometrów. Dla przykładu przepis generalnie określa prędkość maksymalną w terenie zabudowanym na 50km/h. Jednak policja zwyczajowo tolerowała, dy kierowcy jechali 60 km/h. To niepisane porozumienie pomiędzy drogówką a kierowcami ma zostać zerwane. Przepis ma dotyczyć nie tylko kontroli przeprowadzanych przez policję, ale także przez fotoradary. Na chwilę obecną plan posłów dopuszcza przekroczenie prędkości o 2,5 km/h.

   

  W planach jest także, by owe 50 km/h w terenie zabudowanym obowiązywało również w nocy. Dzisiaj można poruszać się od godziny 23.00 do godziny 05.00 można jechać z prędkością 60 km/h. Nowe prawo ma zmienić i to. Posłowie tłumaczą, że i tak mamy jedno z bardziej liberalnych prawodawstw w tym zakresie.

   

  /l/

  - reklama -

  3 KOMENTARZE

  1. Rządzi PO PSL takie absurdy to u nich normalność chodzi im głównie o ściągnięcie z ludzi dodatkowych pieniedzy bo tak PO z PSL zadluzylo kraj że chcą teraz pieniądze ściągać coraz większe od ludzi. Trzeba ich odsunąć hak najszybciej od władzy .

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here