Były akademik w rękach TBS. Nowe mieszkania już we wrześniu

2

PWSZ przez ponad rok nie umiała sprzedać budynku, który do niedawna służył za akademik.

W listopadzie 2012 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu ogłosiła pierwszy przetarg na zbycie nieruchomości przy ulicy Matejki 10. W budynku od lat funkcjonował Dom Studenta nr 2. Od dłuższego czasu przynosił jednak straty, więc zdecydowano się na sprzedaż. – Mamy wystarczająco dużo miejsc w akademiku na Słowackiego i w takim wypadku bez sensu byłoby utrzymywanie drugiej placówki, tym bardziej, że przynosi ona straty – mówił wówczas prorektor do spraw rozwoju i organizacji, Juliusz Kieś. Mimo tego, że budynek wyceniono na niespełna 900 tys. zł, a uczelnia zapewniała, że ten, kto kupi nieruchomość zrobi dobry interes, przez długi czas nie udawało się zbyć nieruchomości.

- reklama -

 

Rektorzy uczelni mówili o tym, że miejsce to tanim kosztem można zaadaptować na lokale mieszkalne. Zorganizowano trzy przetargi. Nikt nie był jednak nimi zainteresowany. Po ponad roku w końcu znalazł się nabywca. Za 700 tys. złotych budynek kupiło Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Obecnie trwa remont byłego akademika. Zakończy się końcem września. Wówczas TBS odda do użytku dziewięć nowych mieszkań. Trzy z nich to "kawalerki" o powierzchni nieco ponad 30 m2. Kolejne trzy to M2, z czego każde ma powierzchnię 53 m2. Pozostałe to mieszkania trzypokojowe o powierzchni ponad 58 m2.  – Nasze mieszkania nigdy nie czekają na wnioskodawców. Ilość chętnych zawsze jest większa niż ilość mieszkań. Podobnie jest w tym przypadku. Lista chętnych jest już sprawdzona, ale nie zamknięta – dowiadujemy się w TBS w Raciborzu. Ostateczna decyzja zapadnie jednak pod koniec lipca. 

 

 

Wniosek o przydział mieszkania w Raciborskim TBS może złożyć każda osoba, która ma jakikolwiek związek z Raciborzem (miejsce zamieszkania, praca, nauka). Warunkiem jest to, że dochód gospodarstwa domowego, w dniu umowy najmu nie może przekroczyć 1,3 przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia na osobę. Gospodarstwo, któremu przydzielone zostanie mieszkanie jest także zobowiązane do wpłaty kaucji zabezpieczającej oraz zwrot kwoty partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego. Kwota partycypacji zostanie zwrócona najemcy w przypadku zakończenia najmu.

 

 

/Paulina Krupińska/

 

 

 

—————————————————————-

Czytaj również:

 

Co blokuje sprzedaż działki na rogu Mickiewicza i Drzymały?

Gminna nieruchomość kilkukrotnie wystawiana była na sprzedaż, za każdym razem nie znajdując nabywcy.

Co dalej z terenem po cukrowni?

Chciały tu inwestować Eko-Okna, ale był za drogi. Rozległy teren w środku miasta stoi pusty, zaniedbany i straszy. Czy jest szansa, że stan ten ulegnie zmianie?

Znów nie ma chętnych na raciborski dworzec kolejowy

Epopeja z dworcem w tle trwa. Choć tym razem wiele mówiło się o tajemniczym inwestorze poważnie zainteresowanym przejęciem, kolejna próba spełzła na niczym.

 

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here