AZS Rafako Racibórz jednak w drugiej lidze

0

Wiemy z kim w najbliższym sezonie będzie grała drużyna z Raciborza. PZPS podjął już decyzję.

Podczas wtorkowego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęte zostały decyzje dotyczące rozgrywek I i II ligi kobiet i mężczyzn w sezonie 2014/2015. Już wiemy, że AZS Rafako Racibórz zostaje w II lidze. Klub, który podczas ostatniego sezonu spadł do III ligii, wystąpił do PZPS z wnioskiem o wpis do rozgrywek II ligi. Związek przychylił się do wniosku, gdyż wiele klubów ze względów finansowych nie decyduje się na grę na wyższym poziomie, nawet mimo awansu wywalczonego na boisku. Stąd ligi są uzupełniane drużynami zgłaszającymi taką gotowość, tak jak miało to miejsce w przypadku Rafako.

- reklama -

Uchwalono także terminarz rozgrywek w sezonie 2014/2015. Pierwsze mecze II ligi mężczyzn rozegrane zostaną 27 września 2014, a ostatnie 3 maja 2015 r.

W grupie V, czyli tej, w której znalazła się drużyna z Raciborza zagrają również:

1. Volley Rybnik
2. Czarni Katowice
3. AZS Politechnika Opolska
4. TKS Tychy
5. UKS Strzelce Opolskie
6. AT Jastrzębski Węgiel
7. Winner Czechowice-Dziedzice
8. Juvenia Głuchołazy
9. Górnik Radlin
10. KS AZS Rafako Racibórz

/p/

 

 

————————————————————————–

Czytaj również:

 

KS AZS Rafako: Jak będzie II liga, będzie więcej pieniędzy

– Racibórz ma potencjał nie tylko na drugą, ale i pierwszą ligę siatkówki – twierdzi prezydent, który jest skłonny zwiększyć nakłady z miejskiej kasy na klub siatkarski.

Witold Galiński o sezonie 2013/14 i swoim zwolnieniu

Siatkarze Rafako zakończyli sezon na ostatnim miejscu, co oznacza spadek z ligi. Komentuje trener Galiński, przez długie lata świadek wzlotów i upadków, który po zwolnieniu z funkcji milczał na temat obecnego sezonu.

Siatkówka: Rafako zakończyło nieudany sezon porażką

Siatkarzom Rafako nie udało się zwycięstwo na pocieszenie na zakończenie ligi. Raciborzanie kończą rozgrywki na ostatnim miejscu w swojej grupie.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here