Kobiety Aktywne z Nędzy zaprosiły na wyjątkowe spotkanie

0

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Nędzy zorganizowało imprezę z myślą o dzieciach niepełnosprawnych i ich rodzinach.

 

- reklama -

 

 

Był pyszny poczęstunek i kawa, świetna rozrywka, ale przede wszystkim miłe i serdeczne towarzystwo. – Najbardziej nam zależało, by mieszkańcy się poznali, by spróbowali zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych, na codzienność ich rodzin. To ma być taka impreza, gdzie człowiek spotka się z człowiekiem – mówiła Adelajda Lepiarczyk ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych i ich Rodzin z Nędzy. Takie było założenie. I udało się je zrealizować.

Stowarzyszenie imprezę szczególnie z myślą o osobach niepełnosprawnych i ich rodzinach organizuje co roku już od czterech lat, ale w tym roku po raz pierwszy paniom zależało, by impreza miała wymiar integracyjny. – Pomyśleliśmy, że warto zaprosić wszystkich. Bo troski i ciepła potrzebują oczywiście dzieci, ale zauważenia i zainteresowania potrzebują też ich rodzice. Potrzebują rozmowy i wsparcia – mówiła pani Adelajda.

Pan Walter z Nędzy przyszedł na imprezę ze swoim synem. – Jesteśmy wdzięczni naszym paniom aktywnym, że mają ochotę organizować takie spotkania, że im się chce, bo w końcu też mają swoje rodziny, swoich mężów, mało czasu – przyznał pan Walter. Niechodzącym synem zajmuje się sam. – To praca 24 godziny na dobę, ale jakoś trzeba sobie radzić – w głosie pana Waltra nie ma ani odrobiny żalu czy zmęczenia. – Takie spotkania to czysta radość. Syn jest taki szczęśliwy, że może spotkać się z ludźmi – mówił.

– Nie ma lepszego pomysłu na spędzenie wolnego popołudnia, jak pobycie razem – mówiła wójt Anna Iskała. – Panie ze stowarzyszenia jak zwykle nie tylko stanęły na wysokości zadania, stanęły na dwóch wysokościach! – chwaliła organizację wójt Iskała.

Wicestarosta Andrzej Chroboczek zachęcał do odwiedzenia stoiska Środowiskowego Domu Samopomocy, które wystawiało się podczas imprezy w Nędzy. – Lubię ludzi pozytywnie zakręconych. Panie ze stowarzyszenia takie właśnie są – co by sobie nie wymyśliły, to zrealizują – mówił wicestarosta Chroboczek, mieszkaniec Nędzy.

Organizatorzy obiecali czas spędzony w serdecznym gronie, z poczęstunkiem i ciekawym programem rozrywkowym. I tak też było. Dla gości wystąpiły dzieci z ZSG w Nędzy, mażoretki z zespołu „Arabeska”, a znany prezenter Piotr  Scholz zaprosił na koncert Brygidy i Roberta Łukowskich. Imprezę poprowadził sołtys Szymocic, błyskotliwy konferansjer Karol Kalemba. Na koniec zaproszono na tańce.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here