Dzień Nauczyciela inny niż zwykle

0

14. października – data znana każdemu. Dzień Edukacji Narodowej, czyli kwiaty, laurki, podziękowania, wzruszenia, uroczyste akademie. Nie inaczej było tego dnia w Gimnazjum Nr 5 – przynajmniej do pewnego momentu. Jak co roku rozpoczęliśmy uroczystą akademią, podczas której uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za pracę, za cierpliwość i wyrozumiałość. 14. października był ważny dla uczniów klas pierwszych, którzy ślubowali na sztandar szkoły. Nastąpiło także przekazanie sztandaru nowemu pocztowi. Tradycyjnie nie zabrakło wyróżnień dla grona pedagogicznego. Część oficjalną zwieńczył występ taneczny przewodniczącej SU – Dajany Krzykały oraz skecz w wykonaniu uczennic z klasy II a: Oli Bartusz, Moniki Heider, Wiktorii Leśnikowskiej, Wiktorii Żydek i debiutującego na naszej szkolnej scenie Łukasza Burdacha z klasy I b. Scenka kabaretowa wprawiła publiczność w dobry humor i w takim nastroju rozpoczęto wspólną zabawę. A była to atrakcja, jakiej mury naszej szkoły jeszcze nie widziały!


G5 słynie z dorocznych Festiwali Nauki i biegu po szkole, który zazwyczaj odbywa się wiosną. Tym razem panie: Renata Dradrach – Szweda i Anita Dąbkowska zorganizowały jego jesienną edycję. Z tą tylko różnicą, że to nie nauczyciele przygotowali zadania dla uczniów, ale odwrotnie! Tym razem to gimnazjaliści oceniali swoich pedagogów, którzy dobrani w grupy rozwiązywali zadania z różnych dziedzin nauki. Była więc i ortografia, i znajomość budowy komputera, test z informatyki i historii, origami, gry zręcznościowe, sportowe oraz zadania, w których trzeba było wykazać się umiejętnością konstruowania modeli z otrzymanych materiałów. Zabawa była świetna! Wszyscy z zaangażowaniem, ale i z dużą dawką poczucia humoru, rozwiązywali kolejne zadania – pan dyrektor, obecni i byli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Duch rywalizacji unosił się do ostatniej chwili, kiedy na szkolnej auli wyłoniono zwycięzców.


Nie zwycięstwo było jednak najważniejsze. Najważniejsza była wspólna, doskonała zabawa i to, że choć na chwilę mogliśmy zamienić się rolami – z oceniających stać się ocenianymi i odwrotnie. Cel został osiągnięty, a na koniec zgodnie uznano, że był to fantastyczny prezent od uczniów z okazji Dnia Nauczyciela.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here