
Zadaniem uczestników było przepisanie fragmentu powieści „Cień wiatru” autorstwa Carlosa Ruiza Zafóna, używając pióra i atramentu.
Piękne pismo wciąż ma swoją wartość — udowodnili to uczestnicy IV Konkursu Pięknego Pisania i Kaligrafii Artystycznej dla dorosłych zorganizowanego 13 maja przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu.
Wydarzenie odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek. Jego celem było przypomnienie, że w erze komputerów i smartfonów tradycyjna kaligrafia nadal może zachwycać. W czwartej edycji wzięło udział sześć osób. Ich zadaniem było przepisanie fragmentu powieści „Cień wiatru” autorstwa Carlosa Ruiza Zafóna, używając pióra i atramentu. Prace oceniało jury pod przewodnictwem Małgorzaty Michalczyk – instruktorki raciborskiej biblioteki, zwracając uwagę na staranność, charakter pisma i estetykę zapisu.
Pierwsze miejsce zajęła Anna Żagiel-Gonsior, a kolejne były: Ewa Gembalczyk i Ewa Plata-Salomon. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)








