
Radni przyjmą nowe stawki podatków, podwyższą dotacje dla prywatnych żłobków, zgodzą się na sprzedaż kilku nieruchomości. Zobacz, co jeszcze w programie.
Najbliższa sesja Rady Miasta Racibórz odbędzie się w dniu 29 października 2014 r. o godz. 14.00 w sali kolumnowej Urzędu Miasta Racibórz przy ul. Stefana Batorego 6 z następującym proponowanym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z XLIII sesji Rady Miasta Racibórz.
3. Informacja o bieżących działaniach Prezydenta Miasta i realizacji uchwał Rady Miasta.
4. Sprawozdanie z realizacji zadań oświatowych Miasta Racibórz w roku szkolnym 2013/2014.
5. Uchwała w sprawie przyjęcia Programu współpracy Miasta Racibórz z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2015 rok.
6. Uchwała w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2015-2018.
7. Uchwała w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2015.
8. Uchwała w sprawie stawek podatku od nieruchomości w 2015 roku.
9. Uchwała w sprawie określenia wysokości stawek podatkowych w podatku od środków transportowych na rok 2015, obowiązujących na terenie miasta Racibórz.
10. Uchwała w sprawie ustalenia wzoru formularzy w zakresie podatku rolnego i leśnego.
11. Uchwała w sprawie zmiany budżetu miasta na 2014 rok.
12. Uchwała w sprawie zmiany Uchwały Nr XIV/205/2012 Rady Miasta Racibórz z dnia 25 stycznia 2012 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Racibórz.
13. Uchwała w sprawie zmiany Uchwały nr XXXVIII/531/2014 Rady Miasta Racibórz z dnia 26 marca 2014 r. w sprawie stypendiów sportowych przyznawanych przez Miasto Racibórz.
14. Uchwała w sprawie wysokości i zasad ustalania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobek w Mieście Racibórz.
15. Uchwała w sprawie powołania Rady Seniorów Miasta Racibórz.
16. Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Raciborzu przy ulicy Wrocławskiej nr 15.
17. Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w Raciborzu w obrębie ulic Mariańskiej i Słowackiego.
18. Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości przeznaczonej na poprawienie warunków zagospodarowania nieruchomości położonej w Raciborzu przy ulicy Rynek 14.
19. Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od przetargowego zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości położonych w Raciborzu przy ulicy 1-go Maja.
20. Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zbycie terenu przyległego do nieruchomości zabudowanej budynkiem wielomieszkaniowym położonym przy ul. Browarnej nr 2.
21. Interpelacje, zapytania i wnioski.
22. Zakończenie sesji.
/ps/






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Dożynki powiatowe i miejskie w Brzeziu [ZDJĘCIA] Powiatowe i Miejskie dożynki w Brzeziu - 2024](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/08/Dozynki_Brzezie_DSC03806.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo-100x70.jpg)
![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)

Całę szczęśćie! Niech idą i już nie wracają!
pkt 23 / „STYPA” PO …
ps.:[b] 15. Uchwała w sprawie powołania Rady Seniorów Miasta Racibórz. > WYKREŚLIĆ[/b]