Przymierz szaty księżniczki, zostań królem lub rycerzem

0

Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej zakupiła kilkanaście różnych strojów, które można dowolnie przymierzać i robić sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

- reklama -

 

 

Będąc dzieckiem często wyobrażaliśmy sobie, jakby to było miło, by na chwilę zostać księżniczką, królową lub rycerzem. Nasze marzenia mogą się ziścić! Jak to zrobić? Wystarczy przyjść na Zamek Piastowski w Raciborzu. Wszystkie chętne dzieci odwiedzające dawną siedzibę Piastów podczas zwiedzania mogą chodzić w przebraniach.

Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej zakupiła kilkanaście różnych strojów, które można dowolnie przymierzać i robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Każde dziecko może zostać królem, królową, księżniczką lub giermkiem. Jest nawet strój czarodziejki z magiczną różdżką, która spełnia życzenia… Rodzice bądź opiekunowie towarzyszący dzieciom również mogą przymierzyć husarską zbroję pocztowego z XVI-XVII wieku. W jej skład wchodzą: szyszak husarski, obojczyk, naramienniki, napierśnik (kirys), karwasze oraz szata (żupan).

Przypomnijmy, bilet normalny kosztuje 2,00 zł, ulgowy 1,00 zł a dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny. Warto więc wybrać się z całą rodziną by wykonać pamiątkowe rodzinne zdjęcia w historycznych wnętrzach dawnej siedziby Piastów. Zamek jest czynny od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00 a w soboty, niedziele i święta od 10.00 do 18.00. Zwiedzanie z przewodnikiem co pełną godzinę. Ostatnie wejście na zamek na godzinę przed zamknięciem.

 

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here