Udowodnili, że o Skłodowskiej-Curie wiedzą niemal wszystko!

0

W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy odbył się już po raz trzeci Konkurs wiedzy o życiu i dokonaniach Marii Skłodowskiej-Curie.

W tegorocznej edycji wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie udział wzięło 21 uczniów ze szkół gimnazjalnych powiatu raciborskiego. Organizatorami były nauczycielki Barbara Zapłata oraz Joanna Galas. Konkurs miał za zadanie rozpropagowanie dokonań naukowych, jak też możliwość przedstawienia niezwykłej osobowości Marii Skłodowskiej – Curie oraz rozwijanie zainteresowań chemią jako nauką.

- reklama -

Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą dotyczącą biografii dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla, a także wiedzą chemiczną dotyczącą promieniotwórczości. Konkurs podzielony był na dwie części. I etap składał się z testu wyboru zawierającego wyłącznie pytania zamknięte. W II etapie finaliści zmagali się z zadaniami obliczeniowymi oraz krzyżówką.

 

 
 

 

Do finału zakwalifikowali się:

Natalia Sławek, Wiktoria Drewniok, Anna Kacprowicz i Julia Maślanka z ZSO nr 1 w Raciborzu, Beata Kaczmarek z Gimnazjum w Kornowacu, Emilia Szymura, Martyna Widera i Katarzyna Duda z Gimnazjum w Rudach, Jakub Słysz z Zespołu Szkół w Pietrowicach Wielkich oraz Agata Procek i Nicolas Wardenga z Gimnazjum w Nędzy.

Lista laureatów:

I   miejsce – Nicolas Wardenga
II  miejsce – Beata Kaczmarek
III miejsce – Agata Procek

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureatów uhonorowano bonami pieniężnymi. Sponsorem nagród była firma Auto części DARO.

/gmina Nędza, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here