Ruszają koncerty letnie w Parku Roth

0

W najbliższą niedzielę, 28 czerwca pierwszy koncert letni w muszli koncertowej w Parku Roth w Raciborzu. Wystąpi zespół Perspektywa i młodzieżowa orkiestra RCK.
Tegoroczny cykl tradycyjnych koncertów letnich w Parku Roth rozpocznie koncert zespołu wokalnego "Perspektywa" oraz Młodzieżowej Orkiestry RCK. Ważna informacja – zmienia się pora letnich koncertów. Wszystkie odbywać się będą tak jak do tej pory w niedziele, ale nie o godz. 16.00, a 17.00.

"Perspektywa" działa od ośmiu lat w Raciborskim Centrum Kultury. Na repertuar składają się utwory polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. W 2012 roku powstała grupa dziecięca, a od października 2013 roku działają trzy grupy: młodsza, średnia i najstarsza. Zespół bierze udział w licznych koncertach, konkursach oraz festiwalach, na których odnosi sukcesy.

- reklama -

Wokalistkom towarzyszyć będzie Młodzieżowa Orkiestra Raciborskiego Centrum Kultury. Grupa młod ych i pełnych pasji instrumentalistów z dyrygentem Henrykiem Krótkim na czele proponuje widowni muzykę w stylu big-bandów, znane i lubiane utwory muzyki rozrywkowej, musicalowej i klasycznej, polskich i zagranicznych wykonawców. – Orkiestry dęte przeżywają dziś prawdziwe odrodzenie. Dawniej przeważnie działały przy zakładach pracy, dziś niekoniecznie. Zaczynają coraz częściej powstawać po prostu przy domach kultury – wyjaśnia szef orkiestry Henryk Krótki.

Orkiestra działa w RCK od 2012 roku. – Naturalne jest, że młodzież, która ze sobą gra, ćwiczy i dba o swój warsztat muzyczny, rozwija się. Koncerty zagrane i w kraju, i za granicą na całkiem przyzwoitym poziomie, świadczy o tym, że zespół jest warty zachodu – przyznaje dyrygent. Pierwszy koncert z serii koncertów letnich w Parku Roth już w najbliższą niedzielę 28 czerwca o godz. 17.00.

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here