Raciborzanie zwycięzcami konkursu „Rozśpiewany Śląsk”

0

Europejski Konkurs "Rozśpiewany Śląsk" został zorganizowany w siedzibie ZPiT "Śląsk". Udział w nim wzięło SKZR "Źródło".

 

- reklama -

27-28 czerwca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" odbyło się "Święto Śląska". Podczas tego wydarzenia odbył się także Europejski Konkurs "Rozśpiewany Śląsk". Wokalne zmagania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na solistów, zespoły wokalne i chóry.

W młodszej grupie wiekowej zespołów wokalnych I miejsce przyznano zespołowi "Raciborzanie" ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" w składzie: Marta Dudek, Aleksandra Dudek, Julia Jambor, Kamila Krybus, Katarzyna Fleger, Karol Pieczka, Adam Gawron, Wiktoria Machowska, Magdalena Durczok, Patrycja Czekała, Magdalena Szczuka, Natalia Kamińska.

Dzieci zaśpiewały pieśni: "W Raciborzu na jarmarku", "Miała matka trzy córy" i z listy pieśni obowiązkowych – "Hej tam w dolinie". Akompaniowała im na akordeonie pani Michaela Koczwara. Wokalnie pracowały z dziećmi panie: Iwona Cytera i Anna Dawidów. Program wybrała i opracowała pani Aldona Krupa – Gawron.

Jako zdobywcy pierwszej nagrody "Raciborzanie" wystąpili jeszcze raz przed pełną widownią w niedzielę na koncercie galowym, po którym odbył się koncert Zespołu "Śląsk".

/p/

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here