„Perspektywa” z RCK na warsztatach ze Szcześniakiem

0

Zespół "Perspektywa" jako jedyny zespół bez wykształcenia muzycznego otrzymał wyróżnienie specjalne.

Zespół wokalny "Perspektywa" działający od lat w Raciborskim Centrum Kultury i jego solistki: Joanna Skowyra, Agnieszka Komorek oraz Agata Pawłowska wzięły udział w przesłuchaniach do Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalistów Estradowych Urban Tunes w Katowicach. "Perspektywa" jako jedyny zespół bez wykształcenia muzycznego, otrzymała wyróżnienie specjalne!

- reklama -

Pierwszy etap festiwalu (przesłuchania nagrań demo) odbył się w kwietniu. Drugi, dwudniowy etap odbył się z końcem czerwca. Pierwszego dnia odbyły się przesłuchania oraz wykład Danuty Sendeckiej na temat emisji głosu. Drugi dzień rozpoczął się od rozśpiewki Adama Kosewskiego, potem uczestnicy mogli wziąć udział w niesamowitych warsztatach z Mieczysławem Szcześniakiem. Na finał odbył się koncert laureatów.

 

 
 

 

– Poziom festiwalu był bardzo wysoki. "Perspektywa" oraz Asia Kostka były jedynymi występującymi bez wykształcenia muzycznego i wokalnego. Tym bardziej wyróżnienie specjalne jest dla nas ogromnym zaskoczeniem i dużą radością. Chciałabym bardzo podziękować dziewczynom, które poświęciły swój czas i dały z siebie wszystko. Dzięki wielkie dla Asi Skowyry, Agaty Pawłowskiej, Hani Karasińskiej, Mireli Kulik, Oli Rybińskiej i Agnieszki Komorek – mówi prowadząca zespół Alicja Ploch-Burda.

Zespół wokalny "Perspektywa" działa przy Raciborskim Centrum Kultury, założycielem i instruktorem jest Alicja Ploch-Burda. Obecnie działają dwie grupy wiekowe – młodsza i starsza.

/rck, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here