W Przedszkolu w Nędzy wybrali Króla i Królową ziemniaka

0

Konkursy, tańce, zabawy, pieczenie kartofelków i degustacja ziemniaczanych specjałów. Przedszkole w Nędzy zaprosiło dzieci i rodziców na Święto Ziemniaka.

Święto Ziemniaka obchodzone jest w Przedszkolu w Nędzy od kilku lat. Z tej okazji, na cześć ziemniaka, wszystkie dzieci, nauczycielki i zaproszeni goście przebierają się w ubrania w kolorze brązowym. – Tym razem pogoda dopisała i pierwszego dnia kalendarzowej jesieni ugościliśmy wszystkich w naszym przedszkolnym ogrodzie. Z tej też okazji na wozie konnym, z pełnym koszem jabłek przybyła Pani Jesień – uśmiecha się Monika Kupczyk, dyrektor placówki.

- reklama -

 

 

Jesień wysłuchała wierszyków i przygotowanych piosenek przedszkolaków, wszystkich częstowała jabłuszkami. Były konkursy, tańce, zabawy i pieczenie w ognistym żarze kartofelków. Gwoździem programu był pokaz konny.

Tradycyjnie też wybrano króla i królową ziemniaczanego święta wśród dzieci i rodziców z każdej grupy. Nagrodą były pamiątkowe zdjęcia. Po części artystycznej nauczycielki zaprosiły wszystkich do degustacji ziemniaczanych specjałów: zapiekanek, sałatek kartoflanych, wyjętych z ogniska ziemniaków, a także ciasta z ziemniaków. – To miłe spotkanie było dla nas świetną okazją do poznania się z rodzicami nowych przedszkolaków z najmłodszych grup – mówi dyrektor.

/gmina Nędza, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here